„Stále pracujeme i s možnou verzí, že by se mohlo jednat o osobu bez přístřeší. V případě, že poznáte oblečení, které mohlo být zemřelého, obraťte se na tísňovou linku 158,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Mrtvý mohl být vysoký zhruba 170 až 180 cm. Příčina úmrtí nebyla dosud zjištěna. Dále pitva ukázala, že osoba měla v minulosti zlomenou levou lýtkovou kost, která byla špatně zhojená.

Lidské kosterní ostatky se našly v pondělí 10. ledna 2022 v odpoledních hodinách poblíž ulice Plzeňská v Ostravě, konkrétně mezi Novou Bělou a Dubinou.
V Ostravě se našla lidská kostra, policie zjišťuje, zda šlo o bezdomovce

Na místě nálezu ostatků byly nalezeny svršky oblečení, které měla zemřelá osoba v době nálezu na sobě. Soudní pitva bude pokračovat na začátku příštího týdne. „Jakmile budeme mít další podrobnosti, budeme o případu dál informovat,“ dodala Michalíková.

Připomeňme, že v pondělí 10. ledna 2022 se v odpoledních hodinách poblíž ulice Plzeňská v Ostravě, konkrétně mezi Novou Bělou a Dubinou u místního lesíka, našly lidské kosterní ostatky. Policisté na místě za přítomnosti soudního lékaře ÚSL Ostrava provedli ohledání místa nálezu, ale klimatické podmínky a stmívání nedovolilo v ohledání pokračovat, tudíž kriminalisté v procesních úkonech na místě pokračovali v dalších dnech.

„Bylo zjištěno, že v daném prostoru se v minulosti zdržovaly osoby bez přístřeší, tudíž jedna z verzí je, že by se mohlo jednat o někoho z těchto osob,“ doplnila Michalíková.