Zatím poslední událost ze čtvrtečního odpoledne, která se stala v malé osadě severně nad městem Odry na Novojičínsku, bohužel nemá dobrý konec. Honzíka (7) po delším pátrání vytahuje potápěč u mola na zdejším přírodním koupališti bez známek života. Hluboko je tady okolo devíti metrů.

„Vidíš? Měl sedm a tobě bude za dva měsíce šest…,“ obrací se k malému chlapci maminka přijíždějící do Tošovic s dalšími dvěma dospělými. Tašky s plážovou a koupací výbavou ovšem zůstávají nevybaleny, cedule na bráně hlásá: Uzavřeno!!! Provozovatelé to avizují i na webu.

V přírodní nádrži v Tošovicích utonul sedmiletý chlapec. Ilustrační foto.
Tragédie v Tošovicích. V přírodní nádrži utonul sedmiletý chlapec

„Do odvolání!“ uvádějí ke koupališti z vedení firmy, které oblíbený tošovický zábavní areál patří. Smutnou událost nijak nekomentují, je z nich cítit smutek a účast z pozůstalými. Zároveň ale přidávají upozornění, ať si lidé dávají všude u vody velký pozor a děti mají neustále na očích.

„Dvakrát patrně utonulý a tělo v době našeho zásahu nenalezeno. Pád do vody, lehké známky tonutí, pacient byl při vědomí. Pád do bazénu. Čtyři tonutí na koupališti – jedenkrát úspěšná resuscitace, dvakrát lehčí stav a jednou úmrtí “ líčí Ladislav Lang se záchranky výjezdy od července.

Celoroční volnočasový areál Heipark Tošovice.
V Heiparku v Tošovicích nepojedou traily ani bobová dráha

Mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl míní, že statistika asi není kompletní: „V našem kraji byly určitě i nálezy utonulých, kdy tam sanitek nebylo zapotřebí.“ U resuscitovaných a předaných do nemocnice každopádně nemá zprávy, jestli žijí, jsou po smrti či v kómatu…

Volnočasový areál HEIpark v Tošovicích:

Počty tonoucích jsou patrně vyšší, než zásahy na jejich záchranu; stačí připomenout Frýdlant nad Ostravicí v dubnu, úmrtí tří plavců na jezu a chybějící (ukradené) záchranné vesty. Naopak, úspěšně je pro záchranáře letošní oživování dětí po pádech do zahradního bazénku či septiku.