Ve třicátých letech minulého století přitom lákal padesátimetrový bazén plavce z celé Ostravy.

Koupaliště Eldorádo v pěkném přírodním prostředí ostravské části Michálkovice bylo naposledy napuštěno před čtrnácti lety. Ve třicátých letech je postavil zdejší občan František Borovec. Na lopatky ho po více než padesáti letech položila až tržní ekonomika.

Po režimním převratu bylo v restituci koupaliště vráceno Jarmile Svrčinové, dceři původního majitele. „Nejdříve jsme chtěli provozovat koupaliště sami s rodinou a investovali jsme do renovace asi sto tisíc korun. Bylo to ale nad naše síly, a tak jsme koupaliště pronajali,“ vysvětluje Přemysl Svrčina, manžel dnešní majitelky Eldoráda. Nájemce ovšem z pronájmu velmi rychle vycouval, když zjistil, že náklady na provoz vysoce převyšují zisk. Od roku 1993 tak zarůstá koupaliště trávou. Nikdo teď není ochotný investovat do nejistého podniku. Zprovoznění koupaliště je totiž podmíněno výstavbou čisticí stanice, což je sama o sobě několikamilionová investice. K tomu je třeba připočíst vyplacené statisíce za vodu a desítky tisíc na mzdy nejméně desítce zaměstnanců. „Bez investic a dotací na provoz nelze dnes koupaliště zprovoznit,“ říká přesvědčeně Přemysl Svrčina.

Radnice v Michálkovicích na to, aby areál od Svrčinových odkoupila, nemá dostatečné množství peněz. „Jak současné, tak předchozí vedení radnice se snažilo s majiteli areálu dohodnout, ale žádná domluva nebyla možná. Obvod navíc nemá dostatek financí k tomu, aby mohl areál opět zprovoznit,“ tvrdí Rudolf Dašek, místostarosta Ostravy- Michálkovic, podle kterého se za poslední roky nepodařilo uspět ani některým soukromým osobám, které měly o koupaliště zájem. „Zájemci se nedohodli na ceně,“ dodává.