ZÁKAZ KOUŘENÍ- UŽ ZA 5 DNŮ

V některých obchodních centrech platí zákaz kouření již pár let. Konkrétně například v Avion Shopping Parku Ostrava od roku 2014. Jiné ale zákaz teprve čeká.

„V obchodním centru Futurum začne platit nový zákon od 31. května v kavárnách Segafredo a Paparazzi fashion café. Obě kavárny se stanou nekuřácké a hosté si budou moci zapálit jen venku," uvedla marketingová koordinátorka centra Kamila Gregořicová.

Hosté kaváren a restaurací OC Forum Nová Karolina na tom budou stejně.

„Rovněž u nás bude od konce května kouření zakázáno. Hosté budou moci chodit kouřit mimo prostor nákupního a zábavního centra, v létě mohou využít venkovních zahrádek," uvedl marketingový manažer centra Tomáš Lučan.

Vedení obchodního centra se bude snažit s nájemci maximálně spolupracovat a dodržování zákona v kavárnách a restauracích kontrolovat. Nejen návštěvníci, ale také zaměstnanci obchodů tak budou jako dosud využívat ke kouření venkovního prostoru okolo obchodního centra, nejčastěji u vchodu. A tak, pokud jste nekuřák a cigaretový kouř není váš parfém, budete muset do obchoďáku vklouznout velmi rychle. To abyste se v cigaretovém dýmu neztratili…