Případ šetří policisté z obvodního oddělení Ostrava-Vítkovice. Podle slov mluvčí Pavly Procházkové jako přečin krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

„Dosavadním šetřením bylo zjištěno, že prozatím neznámý pachatel 23. července 2023 kolem 15. hodiny na parkovišti před prodejnou Kaufland v Zábřehu využil nepozornosti muže a v době, kdy nakládal do svého automobilu nákup, mu ze sedadla řidiče odcizil dvě kožené taštičky, které obsahovaly mimo jiné peněženku s doklady, finanční hotovost a platební kartu. Následně z místa utekl neznámo kam," popsala Procházková.

Pohled na dřívější stav nové budovy protialkoholní záchranné stanice v Ostravě v areálu Městské nemocnice Ostrava.
Zchátralá budova v Ostravě se proměnila v novou záchytku a centrum pro rodinu

Jak mluvčí dále dodala, v souvislosti s prověřováním tohoto trestného činu žádají policisté veřejnost o pomoc a spolupráci při identifikaci mužů z přiloženého videozáznamu či fotografií výše.

„Svými informacemi by mohli přispět k objasnění uvedeného skutku. Žádáme veřejnost, která by mohla k totožnosti těchto osob poskytnout jakékoliv informace, aby se obrátila na linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu," dodala závěrem Pavla Procházková.