Na adrese http://70msk.cz/ tak nyní návštěvníci najdou informace o tom, jak se kraj připravuje na oslavy 70. výročí osvobození Československa od fašismu.

Spuštění webu je jednou z mnoha aktivit, jimiž chce vedení Moravskoslezského kraje připomenout hrdinství těch, kteří bojovali za svobodu naší vlasti. Mimo jiné spolupracuje s městem Ostravou a krajským vojenským velitelstvím v Ostravě.

„Kromě pietních aktů, setkání s válečnými veterány a kulturních akcí včetně promenádních koncertů se Ostravané a všichni návštěvníci krajské metropole mohou těšit i na historické ukázky bojů, přehlídky vojenské techniky a další akce," přiblížila mluvčí Moravskoslezského krajského úřadu Petra Špornová.

Zcela unikátní pohledy na 2. světovou válku dvou rodáků z našeho kraje přináší vydání knihy Bez nároku na slávu, kterou Moravskoslezský kraj také podpořil.

Uskuteční se také vědomostní soutěž žáků středních škol nazvaná Mnichov, okupace, osvobození. Všechny střední školy zřizované Moravskoslezským krajem také obdržely pro potřeby výuky DVD s filmem Holocaust v Čechách a na Moravě. Jde o vzpomínky dvou mužů a jedné ženy z Moravskoslezského kraje, kteří přežili holocaust.

Jeho autory jsou studenti Slezské univerzity v Opavě:

Zdroj: Youtube