O několika případech formou výzvy informovali policisté. Například by rádi hovořili s mužem, který koncem března v ulici Nádražní v Ostravě vstoupil do cesty projíždějící tramvaji. Stalo se tak v poledne před zastávkou Důl Jindřich ve směru na hlavní vlakové nádraží.

„V důsledku náhlého brždění došlo k pádu cestující a jejímu zranění. Řidič tramvaje se podrobil dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie a dodala: „Žádáme veřejnost o pomoc a spolupráci při ustanovení totožnosti muže, který by mohl přispět k objasnění výše uvedeného skutku.“

Poznáte muže na snímku?Poznáte muže na snímku?Zdroj: Deník/Jaroslav Perdoch

Informace lze sdělit na linku 158. Přihlásit se může i samotný chodec, a to na dopravním inspektorátu v ulici Výstavní 117 v Ostravě-Vítkovicích.

Již dříve jsme informovali o jiném podobném dramatu, které se odehrálo posledního únorového dne v Ostravě-Porubě. Shodou okolností také v poledne neznámá žena u zastávky Třebovická vstoupila do cesty projíždějící tramvaji.

Nákup v polském Lidlu, 4. dubna 2024, Těšín, Polsko.
Chystáte se na nákup do Polska? Deník zmapoval ceny potravin

„V důsledku náhlého brždění došlo k pádu cestujících a jejich zranění. Řidička tramvaje se podrobila dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem,“ přiblížila situaci Michalíková. Podle zjištění Deníku již policie prověřuje informace, které by mohly vést ke zjištění totožnosti chodkyně. Předejít tomu může sama, pokud se přihlásí na dopravním inspektorátu v ulici Výstavní 117 v Ostravě-Vítkovicích, zavolat může také na linku 158.

Tam mohou zatelefonovat i lidé, kteří poznají ženu na snímku. Jak zdůraznila Michalíková, lidé by si měli uvědomit, že chodci musejí dát tramvaji. přednost.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Konec plné mzdy. Zaměstnanci Liberty Ostrava už dostávají o 30 % nižší plat

Zdroj: Deník/Petr Jiříček