Všechny profesionální a dobrovolné hasičky se mohou až do 29. dubna přihlásit na stránkách www.misshasicka.cz.

Prvního ročníku se zúčastnilo čtyřiaosmdesát hasiček z celé republiky. Dvanáct z nich se do finále dostalo na základě výsledků veřejného hlasování na internetu, kterého se zúčastnilo více než 125 tisíc lidí. Historicky první Miss Hasičkou ČR se stala dvacetiletá Jana Peroutková ze Sdružení dobrovolných hasičů Čechtice.

„Dali jsme si za cíl ukázat veřejnosti, že i v hasičských uniformách se skrývají krásné a sebevědomé ženy, a to se nám v prvním ročníku povedlo. Mohu slíbit, že druhý ročník bude ještě blyštivější a velkolepější,“ dodal Bojanovský.

Podmínkou účasti v soutěži je nejméně roční členství v některé ze zastřešujících hasičských organizací (například Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Česká asociace hasičských důstojníků a další) a věk mezi 17 a třiceti lety.

Registrace do druhého ročníku Miss Hasička ČR budou ukončeny 29. dubna. Veřejné hlasování o dvanáct finálových míst proběhne během prázdninových měsíců. Finálový galavečer, na kterém se představí hvězdy českého showbyznysu, se uskuteční v Praze v polovině října.