"Musím zásadně odmítnout veškeré spekulace spočívající v tom, že hasiči přijeli pozdě," uvedl Vlček. Podle něj ze zákona měly být na místě dvě jednotky do deseti minut a další jedna jednotka do 15 minut. Dvě jednotky hasičů přitom na místo dorazily do pěti minut a zasahovaly, uvedl. 

Panelový dům ve kterém v sobotu 8. srpna při požáru bytu v jedenáctém patře zahynulo 11 lidí, 9. srpna 2020 v Bohumíně. Šéf moravskoslezských hasičů Vladimír Vlček na tiskové konferenci.Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

Vlček dále řekl, že pohled diváka je vždycky odlišný. "Primárně na takových výškových objektech se jednoznačně zasahuje vnitřní zásahovou cestou, takže není možné tvrdit, že hasiči tady stáli a nevěděli, co mají dělat," zdůraznil Vlček.

Na místě se našly stopy hořlavé látky. Podle Vlčka je nemožné, aby zdolání takového požáru bylo vyřešeno v řádu minut. Je přesvědčen o tom, že hasiči udělali vše pro to, aby obyvatele domu zachránili. Podporu hasičům vyjádřila i místopředsedkyně vlády Alena Schillerová (ANO), která přijela na místo neštěstí. "Byla jsem nahoře, viděla jsem ten neskutečný kus práce a patří se poděkovat hasičskému záchrannému sboru, patří se poděkovat policii," řekla. 

Požár výškového domu, 8. srpna 2020 V Bohumíně.
Lidé hořeli a skákali ven, popsala svědkyně tragický požár v Bohumíně

Požár vypukl v Nerudově ulici v části Nový Bohumín krátce před 18:00, konkrétně v 11. patře. Šest lidí, včetně tří dětí, zemřelo v bytě. Dalších pět lidí poté, kdy se snažili před ohněm uchránit skokem z domu. Během požáru bylo deset lidí zraněno, včetně dvou hasičů a policisty. V nemocnicích zůstávalo dnes dopoledne pět lidí.

Požár výškového domu, 8. srpna 2020 V Bohumíně.
Muže, který zapálil byt v Bohumíně, nepozvali na oslavu. Teď je v péči lékařů
Panelový dům ve kterém v sobotu 8. srpna při požáru bytu v jedenáctém patře zahynulo 11 lidí, 9. srpna 2020 v Bohumíně.
V Bohumíně zemřelo při požáru bytu 11 lidí. Město je stále v šoku