„Jde o zajímavou metodu pocházející z Německa, díky které vznikne estetický záhon vyžadující poměrně málo údržby,“ informovala mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Jak dodala, hlavní využití těchto extenzivních výsadeb je zejména v městské zeleni, ať už se jedná o menší či větší plochy podél silnic a chodníků, kruhové objezdy, dopravní ostrůvky apod.

„Navržená kompozice rostlin, která pochází z ateliéru významných zahradních architektů, bude symbolicky vycházet z barevnosti heraldického znaku Ostravy. Bude založena na kombinaci modré a bílé (stříbrné), s červeným a žlutým akcentem,“ doplnila náměstkyně ostravského primátora Kateřina Šebestová.

Uzavírka ulice Horní v Ostravě-Jihu, frézování a pokládka nového asfaltového povrchu.
Na Jihu se tvoří hodinový „štrúdl“. Řidiči zuří

V uplynulém týdnu došlo k modelaci terénu, kdy bylo zrušeno naklonění záhonu na kruhovém objezdu směrem k budově Nové radnice. Celá plocha záhonu byla vymodelována plynule ke středu, aby nevznikly žádné hrany nebo terénní nerovnosti.

Místo letniček letniček trvalky a cibuloviny. Zcela novou podobu získal o posledním říjnovém víkendu záhon uprostřed kruhového objezdu na ostravském Prokešově náměstí. Zdroj: Město Ostrava

První výsledky práce bude možné obdivovat už na přelomu jara a léta, kdy rostliny budou poprvé kvést. Záhon je dynamický a bude se tak neustále měnit. Některé druhy mohou ze záhonu výrazně ustoupit a jiné se výrazněji rozrůst.

Realizaci této veřejné zakázky provede firma Ivánek-Zeman pod dohledem projektantů z Trvalkového ateliéru Adama a Ivany Barošových. Výsadba a následná péče do konce roku 2018 přijdou na téměř 163 tisíc korun.

Ulice Českobratrská v Ostravě po rekonstrukci, snímek z 30. října 2017
Konec komplikací v centru Ostravy. „Nová“ Českobratrská se otevírá!