K prvnímu úrazu vyjížděly ostravské posádky v půl deváté ráno. Třiapadesátiletý muž byl přimáčknut strojem v jedné z ostravských firem.

„Po jeho vyproštění se ukázalo, že u něj došlo k selhání všech základních životních funkcí. Zasahující lékařka zjistila poranění hrudníku a horní končetiny. Záchranáři se snažili o obnovu krevního oběhu postiženého, a to za pomocí nepřímé srdeční masáže, léků podávaných do kostní dřeně, defibrilačních výbojů a dalších opatření. Tři čtvrtě hodiny prováděná rozšířená resuscitace však nevedla k záchraně a muž na místě podlehl zraněním, která utrpěl,“ přiblížil smutný případ mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Akce Ostravské paragrafy - 100 let Krajského soudu v Ostravě navazuje na Noc práva, která konala 6. března 2020.
Největší zájem v Ostravě je o masakr v nemocnici, prohlídky pitevny a soudu

K další nehodě dokonce vzlétali letečtí záchranáři a vyjížděl tým rychlé zdravotnické pomoci z Krnova. Do Sosnové na Opavsku spěchali o půl jedné po poledni, kde mladá žena (23 let) byla zraněna lisem na ovoce.

„Vyprostit její horní končetinu museli přivolaní hasiči. Ještě předtím však pacientku zajistili záchranáři pomocí léků. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportoval do ostravské Fakultní nemocnice vrtulník,“ poznamenal k druhému případu Lukáš Humpl.