Městská Kulturní agentura Radost proto připravila na příští týden recesistickou akci, jež občany připraví na možné karamboly letních měsíců, řekl ředitel agentury Karel Balcar.

"Není nic horšího než nepřipravený účastník zájezdu či turista. Aby lidé nedopadli jako hrdinové filmu Účastníci zájezdu, v němž je mnoho odstrašujících příkladů, projdou na náměstí důkladným školením," vysvětlil Balcar. Mnoho lidí podle něj bere letní prázdniny na lehkou váhu, přitom je to období plné změn, na které je nutné se náležitě připravit.

Lidé se například dozvědí, jaký je rozdíl mezi dobře sbalenými zavazadly na severní a na jižní pól. "Je to vlastně v tom náklonu. Jinak balím věci na severní a jinak na jižní pól, protože tam ta zemská přitažlivost je z druhé strany," vysvětlil Balcar.

Kromě přednášek a praktických ukázek chystají pořadatelé také soutěže pro čtyřčlenné týmy, například hledání vlastního kufru se zavázanýma očima nebo přetahovanou o kufr. Další soutěž bude simulovat dobíhání vlaku. "Lidé poběží a v závěru budou obří kuželky, mezi nimiž se budou muset prodrat jako na peronu do cílové rovinky, která bude symbolizovat vlak. Samozřejmě i když spěcháme na vlak, není dobré všechny kolem sebe povalit," řekl Balcar.

Soutěž se uskuteční na bohumínském náměstí ve čtvrtek, těsně před začátkem prázdnin. Každé družstvo si na ni musí přinést jeden vlastní kufr. Pro disciplíny, kde by mohla zavazadla přijít k úhoně, ale zajistí bagáž pořadatelé. Ve finále vítězné týmy předvedou publiku, jak zvládnou do kufru nabalit všechny potřebné věci, které jim připraví pořadatelé. Výherci získají od města volné vstupenky do bohumínského akvacentra, solária či do městského kina.