Při pohledu z cesty působí proskovické koupaliště dojmem velkého soukromého bazénu, u kterého se začíná scházet početnější rodina. Rtuť teploměru se v neděli ráno směle šplhala ke třiceti stupňům a parkoviště před kuňkalištěm už bylo plné aut. K proskovickému bazénu přišli strávit den nejen místní.

„Jezdí k nám spíše lidé z Ostravy, než místní z Proskovic. Když se teploty pohybují nad třiceti stupni Celsia, zavítá k nám denně dvě stě až tři sta lidí " uvedl bratr provozovatele Vladimír Matěj. Právě domácká a klidná atmosféra přilákala i paní Alenu z Výškovic: „Říkala mi o tomto místě kamarádka, tak jsem se sem dnes poprvé vydala. Sice jsem to při cestě autem chvilku hledala, ale stálo to za to. Zatím se mi tu moc líbí. Je to tu takové malé, tak doufám, že tu odpoledne bude k hnutí."

V areálu kuňkaliště se nachází pětadvacetimetrový bazén. „Brouzdaliště nemáme, ale děti mohou na začátek bazénu, kde je méně vody. Postupně se pak dno svažuje. Největší hloubka v bazénu je metr a sedmdesát centimetrů," sdělil Matěj.

Teploty vody se průměrně pohybují okolo osvěžujících jednadvaceti stupňů. „Někomu určitě může připadat bazén studený. Pro mě je to ale akorát. Není nic lepšího než v takovém vedru vlézt do studené vody. Teplou si přece můžu napustit doma ve vaně," zasmála se paní Alena z Výškovic.

Specialitou koupaliště je písčitá pláž. „Lidé si na našem hřišti mohou zahrát různé míčové hry. K zapůjčení máme i sadu na petanque," řekl Matěj. Samozřejmostí je stánek, který nabízí různé nealkoholické a alkoholické nápoje, teplá i studená jídla. Za vstupné dospělý zaplatí pětačtyřicet a dítě pětadvacet korun. Při slunečném počasí je otevřeno od deváté hodiny ranní, za nepříznivého od čtrnácti hodin.

TEREZA PINTÉROVÁ