Zájem o speciality došel tak daleko, že do své nabídky zařadily husu také podniky, u kterých byste to možná ani nečekali. Na husu si tak můžete zajít třeba do sítě restaurací Pizza Coloseum, která se stala vyhlášenou spíše díky italské kuchyni.

„Svátek svatého Martina s husími specialitami a mladými svatomartinskými víny je fenomén, a přestože naše podniky navštěvuje spousta zahraničních hostů, Martina slavíme tradičně i v našich pizzeriích, naši hosté si to vyžádali. Pečenou svatomartinskou husu budou moci ochutnat hned ve dvou variantách: s bramborovými gnocchi a omáčkou z červeného zelí nebo s bílým zelím se slaninou a žemlovým knedlíkem. A nebude chybět ani tradiční polévka – husí kaldoun s krutony a pečenou slaninou,“ říká generální manažer firmy Leonard Gekas, který neskrývá, že když ochutnal tuto českou specialitu poprvé, byl nadšený.

I když svatý Martin přijíždí až 11. listopadu, nabídka menu platí už od pátku. A zájem hostů v pizzerii Coloseum na Masarykově náměstí nebo v OC Forum Nová Karolina je velký. „Naši zaměstnanci se na svatomartinské hody připravují už dlouho dopředu, svatý Martin symbolizuje i konec vinobraní a ukončení procesu zrání prvního letošního vína. Ani to nemůže v nabídce chybět, svatomartinská vína jsou prvními víny letošního ročníku. Jsou svěží, ovocná, zrála sice pouhých několik týdnů, ale za tuto dobu už stačila získat svůj osobitý charakter. A k husím hodům neodbytně patří,“ dodává Leonard Gekas.