V sobotu 18. května krátce po čtvrté hodině odpolední přijala operátorka linky 156 telefonát starší ženy, která jí sdělila, že na hřbitově ve Vítkovicích nalezla na jednom z hrobů ležícího muže. S mužem se následně pokusila komunikovat, ten ale na její opakované podněty nikterak nereagoval.

Strážníky po příjezdu na místo kontaktovala sama oznamovatelka a nasměřovala ochránce zákona k hrobu, na kterém hlídka skutečně nalezla ležícího muže.

Jiří Demel (vlevo) a Ondřej Měrka v ošetřovně na MS v hokeji.
Šrumec ve FN Ostrava, ošetřují zde hráče z mistrovství světa v hokeji

„Strážníci tvrdě spícího muže nakonec probudili, kdy při komunikaci s ním bylo zjevné, že je pod vlivem alkoholu. Se strážníky později zjištěný 61letý muž moc nespolupracoval. Důvodem bylo zřejmě množství alkoholu. Dechová zkouška totiž ukázala 2,78 promile alkoholu," řekl ke kurióznímu zásahu mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů.

Všímavost strážníka obsluhujícího kamerový systém pomohla dopadnout zloděje.
Okradli spícího, díky rychlé reakce strážníků však daleko nedošli

„Při projednávání věci muž strážníkům opakovaně uváděl, že jde spát. Po provedení dechové zkoušky si lehnul zpět na hrob se slovy: ,já si jdu lehnout.´ Skutečnost, že se nachází na hřbitově a rozhodl se prospat na hrobě, to skutečně neřešil," doplnil Jindřich Machů.

Vzhledem k okolnostem případu se hlídka rozhodla převézt muže na záchytku.