Chrápání

V noci na Nový rok oznámila silně rozrušená žena, že nemůže spát, neboť její soused ruší noční klid. Nešlo ale o zpěv či bujaré veselí. Soused rušil noční klid velmi intenzivním chrápáním.

Nebyl to zvrhlík

Volající uvedl, že na ulici vidí muže, který v ruce drží svou „chloubu“. Hlídka dle popisu nalezla muže, který však v ruce nedržel své přirození, nýbrž svíral tepláky, u nichž mu praskla guma.

TV signál

Muž sdělil, že má podezření na úmyslné zrušení televizního signálu. Hlídka v bytě zjistila, že zrušený signál má oznamovatel kvůli odpojenému kabelu u svého set-top boxu.

Protéza

Občan oznámil neobvyklý nález protézy nohy, která „sedí“ na lavičce v parku. Strážníci zde skutečně našli starší poškozenou protézu, která byla na lavičce instalována v takzvané sedící poloze. Zda šlo o umělecký počin, není jasné.

Plyšový had

Volající uvedl, že v jednom z ostravských parků leží v trávě uhynulý barevný had. Strážníci po příjezdu na místo opravdu objevili hada, ovšem plyšového.

Granát

Řidič projíždějící po jedné z rušných ostravských silnic oznámil, že na krajnici zřejmě viděl granát. Hlídka na místě našla poškozený gumový silentblok.

Pokutový lístek

Strážníci reagovali na oznámení řidiče, který uvedl, že mu jeho pes sežral „parkovačku“, tedy lístek upozorňující na špatné parkování. Z lístku zbyl jen QR kód, jehož fotku motorista předložil strážníkům. Ti špatné parkování vyřešili s páníčkem všežravého psa domluvou. Snad se pejsek za ušetřenou pokutu dočkal doma granulí.

Gazela

Oznamovatel uvedl, že mu přes silnici přeběhla gazela. I když se jednalo o lokalitu poblíže ZOO, hlídka na nedalekém paloučku spatřila pouze srnce.