Pozůstalá v pátek se slzami v očích přinášela na památku dcery i všech ostatních zastřelených růži k památníku této tragické události.

Její druhé výročí si tu v komorní atmosféře připomínali i zdravotníci a zástupci vedení nemocnice, představitelé obvodu, města, kraje, policistů, strážníků, vězeňské služby. Krátké kázání s důrazem na „věčný život s naším pánem“ přednesl biskup ostravsko – opavské diecéze Martin David.

Uctít oběti šíleného střelce z nelegálně držené zbraně se rozhodl opět i magistrát Ostravy – večer nebudou zářit jindy nasvícené dominanty města: Nová radnice, Most Miloše Sýkory a Bolt Tower.

Nezodpovězené otázky

V případu Ctirada Vitáska, který má na svědomí jeden z nejotřesnějších zločinů v novodobé historii, ještě stále zůstává několik nezodpovězených otázek. Okolnosti tragického případu i to, co mu předcházelo, jsou všeobecně známy.

Před dvěma roky – 10. prosince 2019 – přijel ve svém vozidle značky Renault Laguna k Fakultní nemocnici Ostrava, v níž po chvíli zahájil střelbu z nelegálně držené pistole.

Výsledkem jeho běsnění, v němž se odrážela nenávist vůči celému světu a zejména lékařům, bylo sedm mrtvých a dva zranění z řad návštěvníků zdravotnického zařízení. Později obrátil zbraň proti sobě a spáchal sebevraždu.

Policie případ odložila, jelikož je pachatel po smrti. Podle zjištění Deníku Krajský soud v Ostravě letos rozhodl o zabrání zbraně. To znamená, že propadla státu a stala se tak jeho majetkem.

V současné době se nachází ve skladu moravskoslezské policie. Zbraň, kterou Vitásek použil, je velmi specifická. Původně šlo výukovou pistoli ČZ model 75 ráže 9x19 mm vyrobenou v devadesátých letech minulého století ve zbrojovce v České republice - VÍCE ZDE.