Nový komediální seriál z netradičního prostředí krematoria uvede Divadlo Mír v lednu 2024. Hlavní role ztvární Jiří Lábus, který v seriálu hraje sám sebe, Albert Čuba, Robin Ferro, Lada Bělašková, Marie Anna Kupcová a Kamila Janovičová.

Už z první ukázky, která je dostupná na YouTube, je zřejmé, že se diváci mohou těšit na pořádnou dávku černého humoru, ironie, ale také záhad, lásky a mysteriózna.

| Video: Youtube

Natáčení probíhalo pod režijní taktovkou Tomáše Svobody, který společně s Ondřejem Formánkem napsal i scénář. Šestidílný seriál uvidí diváci od konce ledna na mírové videotéce MirPlay.cz, ale také na YouTube kanálu Divadla Mír. Ti největší fanoušci jej mohou zhlédnout celý už 15., 16. a 22. ledna na speciálních předpremiérových projekcích v kině Luna v Ostravě-Zábřehu – více na webu Divadla Mír zde.

Rodinné krematorium

Šestidílný seriál vypráví příběh rodiny Záhorských a jejich rodinného krematoria, ve kterém se začnou dít zvláštní, mysteriózní, a především velmi vtipné události, které překračují hranici života, smrti, a obzvláště pak černého humoru.

Roli Viktora Záhorského, otce rodiny a majitele krematoria hraje Albert Čuba. „Prostředí je stejně jako námět nevšední. Dalo by se říct, že je podobně bizarní jako například seriál Návštěvníci, je tam podobné proplétání světů mystéria a reálného světa jako ukazoval seriál Arabela…

V seriálu Krematorium se proplétá realita a fikce tím, že Jiří Lábus hraje sám sebe a v seriálu umře. Ale ve skutečnosti nám naštěstí neumřel,“ vysvětlil s úsměvem principál Divadla Mír a zároveň producent projektu.

Herecký koncert

„V seriálu se ocitnu v rakvi, která dokonce zajede do spalovací pece. Ukáže se ale, že pec zlobí a já se druhý den objevím u Záhorských na snídani,“ poodhalil děj Jiří Lábus, který se štábem natáčel převážně v Ostravě.

„To, co pan Lábus v seriálu předvádí, je přímo herecký koncert. Být s takovou hereckou legendou v jedné scéně bylo prostě skvělé! Diváci si určitě všimnou naší společné scény v autobusu, která pro mě byla velkým zážitkem,“ dodal se smíchem představitel Karla Robin Ferro.

Splněný sen

Teenagerka Nikola Záhorská práci svých rodičů příliš neuznává, ale i její představitelka Marie Anna Kupcová si pochvalovala sdílení placu s hereckou legendou. „Být po boku Jiřího Lábuse bylo úžasné! Byl to pro mě splněný sen. Řekli jsme si během natáčení tolik věcí a předal mi spoustu životních mouder,“ pochvalovala si dvaadvacetiletá herečka Divadla Mír s tím, že trochu netradiční téma seriálu možná může být sice pro někoho tabu, ale zároveň může ukázat i jiný pohled na smrt a na zaměstnance krematoria, kteří mají často nezaměnitelný smysl pro humor.

Natáčelo se ve skutečném krematoriu, což pro herce nebylo vůbec jednoduché. „Nálada se postupně proměňovala. Před prvním natáčecím dnem v krematoriu se mi hůř usínalo a byla jsem z toho prostředí opravdu nervózní. Hůř se mi tam dýchalo, protože jsme hned první den natáčeli úplně všude, i u pecí. A někteří kolegové dokonce i tak trochu v peci samotné! Ale člověk si fakt zvykne na všechno. Opravdoví zaměstnanci krematoria, se kterými jsme se poznali a trávili s nimi natáčecí dny, byli naprosto úžasní pohodoví lidé se smyslem pro humor. I pro ten černý,“ dodala představitelka Hany Záhorské Lada Bělašková.

Seriál bude na konci ledna 2024 dostupný na videotéce MirPlay.cz (s předstihem, v plné kvalitě a bez reklam) a také na YouTube kanálu Divadla Mír (v nižší kvalitě a s reklamami).