Jak už Deník v listopadu minulého roku informoval, z nevyužívané cyklostezky jsou nešťastní nejen cyklisté, ale hlavně vedení blízkého Landek Parku. Podle tehdejšího vyjádření magistrátu měla být trasa zpřístupněna na jaře tohoto roku. Zabezpečení sesouvající se půdy z Landeku, která může ohrozit cyklisty a chodce, se však zase protáhla.

Neúnosnou situací je rozhořčen i ředitel Landek Parku Lumír Plac, který jak Deníku řekl, těžko hledá slušná slova při popisování peripetií s cyklostezkou.

„Co vám mám na to říct! Celou situaci sleduji a konzultuji s panem Světlíkem (pozn. red. generálním ředitelem společnosti Vítkovice Machinery Group, pod kterou Landek Park spadá). Nelíbí se mi zdlouhavý postup magistrátu. Největším neštěstím je, že začátkem června otevíráme novou restauraci pro cyklisty s krásným posezením, ale jak se ti lidé k nám na kole dostanou?" uvedl Lumír Plac a dodal, že Landek se bude sesouvat vždy, ale měl by být tedy v případě, že už je tam vybudovaná cyklostezka, pořádně zabezpečen.

Podle nejnovějších informací z magistrátu by měla být trasa přístupná už před začátkem prázdnin. „Cyklostezka by měla být znovu otevřena do konce června. Do té doby by měly být v kritických úsecích odstraněny nebezpečné kameny a porosty a osázeny bezpečnostní bariéry proti jejich pádu na stezku. O těchto opatřeních bude rada města jednat příští týden. Za zdržení se omlouváme, ale nechceme podcenit žádné riziko, které by mohlo ohrozit zdraví cyklistů," řekl Deníku mluvčí ostravského magistrátu Michal Bayer.

Značka Průchod pro pěší zakázán, která je umístěna před vstupem na cyklostezku, má odrazovat cyklisty i chodce, přesto po landecké stezce, v okamžiku, kdy na místě byli redaktoři Deníku, projelo několik kolařů. „Porušení dopravního značení je kvalifikováno jako přestupek, který může být pokutován až do výše dvou tisíc korun. Nemáme ale potvrzeno, že by na místě strážníci řešili takovýto přestupek. Pokud nějakého cyklistu nebo chodce zastavili, vyřešili přestupek na místě domluvou," dodala Dana Klišová z městské policie.