Byli to právě sprejeři, kteří na několika místech lávky vytvořili různé nápisy a značky. Zmizelo i několik rostlin ze záhonů. Na lávce se konají různá noční setkání spojená s popíjením alkoholu.

Někteří z ničitelů a řidičů, kteří se vydali na lávku, skončili v rukou ostravských strážníků. Celý prostor totiž sledují dvě kamery. Jedna je přímo na lávce, druhá pak na sloupu vedle ní. Záběry se přenášejí hned na dvě pracoviště.

Co se děje na lávce a v okolí, vidí operátoři ve Slezské Ostravě a na centrálním dohledovém pracovišti v Zámecké ulici v centru Ostravy. Nejbližší hlídka tak může být na místě během chvilky.

Opravená lávka nad Bazaly, 26. září 2023, Ostrava.
Ta panoramata. Nová vyhlídka nad Bazaly za 37 milionů je hotová, podívejte se

„Od začátku otevření lávky jsme evidovali devět událostí. Nejčastější byla konzumace alkoholu na veřejnosti a znečišťování veřejného prostranství. Ve dvou případech jsme registrovali nájezd vozidla na lávku. Přestupky jsme řešili v příkazním řízení nebo oznamovali do správního řízení,“ řekl Deníku mluvčí Městské policie Ostrava Jindřich Machů.

Co se týká motoristů, kteří vjeli s auty na lávku, oba čeká přestupkové řízení, kde jim hrozí mnohatisícová pokuta. V budoucnu by podobným „kouskům“ měly zabránit sloupky. Lávce věnují strážníci po dohodě s radnicí zvýšenou pozornost. „Oblast monitorujeme jak kamerami, tak výkonem služby,“ uzavřel Machů.

Rekonstrukce pěší lávky ve Slezské Ostravě.
FOTO: Rekonstrukce pěší lávky nad Bazaly ve Slezské Ostravě pokročila

Rozsáhlá rekonstrukce lávky nad Bazaly ve Slezské Ostravě začala vloni na podzim. Stála 37 milionů korun. Opravy prováděly Ostravské komunikace.

„Zatékáním do mostní konstrukce vzniklo značné poškození lávky. Musela se opravit i poškozená přístupová schodiště a rampy. Nové jsou izolace, povrchy i zábradlí. Lávka navíc dostala lavičky, truhlíky na zeleň a atraktivní výhledové okno ve směru na stadion Bazaly a ostravské panorama pod ním,“ uvedla mluvčí společnosti Eva Kijonková.

Kromě lávky projde změnou také veřejné prostranství kolem ní. Vzniknou i nové zastávky městské hromadné dopravy, které svým tvarem připomínají fotbalové střídačky z Bazalů.