V chatové osadě v ulici U Opavice je oblíbená stezka kolem řeky nepřekonatelná. Pokud by někdo nezvolil cestu korytem potoka, případně nepřelézal zábranu nebo nepřeručkoval po zábradlí…

„Což nedoporučuji. Na lávku se nesmí, podle klasifikace mostů je její stav označený sedmým stupněm, tedy za havarijní,“ varuje Miloš Novák, místopředseda představenstva Ostravských komunikací. Tato společnost získává od Martinova lávku koncem loňského září a po prohlídce ji nechává okamžitě znepřístupnit a zabezpečit.

Na okolní křižovatky dává i upozornění s odkazem na objízdné trasy. Přesto se mnozí k Plesenskému potoku v místě, kde se vlévá do řeky Opavy, vydávají v domnění, že mohou po cyklostezce pokračovat.

Cestáři míní, že se obvod o stavbu příliš nestaral či na ni dokonce zapomněl (přes čtvrtstoletí jsou všechny mosty a lávky ve městě pod správou Ostravských komunikací).

„Panelové opěry této lávky sjíždí do potoka. Museli jsme ji zavřít bez náhrady a plánujeme její obnovení,“ uvádí Novák. Rekonstrukce se rozběhne v režii města. Projektová dokumentace je hotová lávka má být širší a s lepším zábradlím, počítá se i s úpravami přístupů ale pracovat se začne nejdříve v dubnu.

„Tento týden jsme byli nuceni na policii podávat trestní oznámení na neznámého pachatele, který odřezal a zcizil zábrany. Samozřejmě jsme je tam umístili znovu,“ doplnil Novák.