Klimkovice snad jako jediné město v regionu nabízí bezplatný vstup na koupaliště, kde jsou dva bazény napouštěné přírodní vodou. V sobotu do udržovaného areálu zavítaly desítky lidí.

„Kapacita je tak 120 lidí,“ řekl nám mladík v bufetu, o který se druhým rokem, stejně jako o okolí bazénů, starají místní skauti.

Cyklistika zažívá boom
Velká cyklistická revoluce: roste počet cyklostezek i zájem o kola

Na své si zde přijdou nejen dospělí, ale i děti, pro něž je připraveno nezvyklé pískoviště umístěné v poměrně velké lodi. „Je to tu pěkné,“ pochvalovala si malá Viktorka, kterou jsme při hraní vyfotili s tatínkem.

Kdo neměl náladu na koupání a hledal spíše stín, mohl se vydat do zámeckého parku v centru Klimkovic. Chodníčky návštěvníky přivedou až k rybníku, který je evidentně oblíbeným místem rybářů. Ti obsadili protější břeh a napjatě hleděli na své pruty.

Po procházce přijde někomu vhod malé občerstvení s kávou a zákuskem na závěr. Sednout si lze v příjemném podloubí na náměstí, další alternativu představuje návštěva lázní, kam lze dojet během chvilky autem, případně si udělat menší túru.

Děti a cvičení - Ilustrační foto
Covid sebral školákům pohybové aktivity. Děti tak ztratily smysl pro povinnost

Odměnou je pohodové posezení v místní kavárně. Ta kromě výtečné kávy nabízí i domácí zákusky. „Občas tady zajedeme, abychom vypadli z města. Zákusky tu mají skvělé.

Navíc se říká, že je zde nejčistší vzduch na Ostravsku, proto zde postavili lázně,“ dozvěděli jsme se od manželského páru středního věku. 

.