„Na základě provedeného prověřování a ze zajištěných stop by mohl být důvodně podezřelý z protiprávního jednání v souvislosti s požárem rodinného domu v Ostravě-Martinově,“ uvedla tehdy Eva Michalíková z moravskoslezské policie s tím, že muž trpící psychickými problémy by se mohl nacházet mezi osobami bez přístřeší.

Policisté po Jakubovi intenzivně pátrali, najít se jim ho však nepodařilo. Proto se vrátili na místo požáru.

Dům, který zachvátily plameny. Ostrava, leden 2023.
Policie ze zapálení domu v Ostravě-Martinově podezírá syna majitelů, je na útěku

„V rámci prověřování kriminalistických verzí i s ohledem k tomu, že dosud nebyl nalezen hledaný muž, policisté přistoupili k opakovanému a doplňujícímu ohledání požářiště a jeho okolí, kdy se podařily nalézt fragmenty svědčící o pozůstatcích lidského těla. Byla nařízena soudní pitva a kriminalisté provádí úkony ke zjištění totožnosti. Mohlo by se jednat o hledaného muže,“ uvedla ve čtvrtek Michalíková.

Hořet začalo v noci na pondělí 16. ledna. Škoda je odhadována na milion korun. „Hasiči už při jízdě na místo události viděli z dálky vysoké plameny na střeše domu. V době příjezdu byla celá střecha v plamenech a část již byla propadlá. Hasiči z domu evakuovali majitele domu,“ uvedl Lukáš Popp, zastupující tiskový mluvčí moravskoslezských hasičů.

Jakubova matka se po požáru zhroutila, hasiči proto povolali psychologa, který jí poskytl posttraumatickou péči. Při ohledání místa nebylo žádné tělo nalezeno. Policisté po Jakubovi vyhlásili pátrání.

Požár střechy rodinného dmu, Ostrava-Martinov, 15.-16. ledna 2023.
Požár domu v Ostravě a zmizení mladého muže v jeden den. Případy spolu souvisí

Lidé z okolí uvedli, že nevěří v Jakubovu vinu. „Nevěřím, že to Kuba udělal,“ řekla již dříve Deníku starší žena procházející poblíž domu. „Kubu znám. Potkávala jsem ho během procházek. A také, když se vracel domů s obědem, pro který si chodil. Bavili jsme se o všem možném. O jídle, přírodě…“ dodala seniorka, která Jakuba popsala jako příjemného mladíka.