Čtvrteční venčení je doprovodným programem k projektu Domov pejskům, ve kterém se zahraniční studenti spolu se svými českými kolegy snaží pomoci psům z útulku najít nové pány.

„Hlavní část projektu vypukne teprve v květnu, kdy na veřejných místech vystavíme fotky psů z útulku, a pokusíme se tak na lidi zapůsobit, aby zvážili adopci namísto koupě. Do té doby budeme pejsky chodit venčit, nosit jim dobroty a pomáhat v útulku. Je to skvělá možnost pro kohokoli strávit příjemné odpoledne se psy, popovídat si anglicky, potkat lidi třeba z Tchaj-wanu, Turecka nebo Francie, a ještě u toho udělat dobrý skutek," vysvětluje Wantulová.

Nejsložitější kus práce pořadatele ale stále čeká: „Sháníme sponzory. Část peněz už máme, ale větší část stále chybí. Přitom je zaručeno, že všechny peníze půjdou jen na tisk fotek psů a jejich umístění na veřejnosti přístupných místech. Nikdo z organizátorů nedostane ani korunu," upozorňuje Andrea Wantulová. S projektem pomůže mimo jiné i Divadlo Petra Bezruče, jehož herci souhlasili s tím, že se s pejsky také vyfotí.

Projekt pořádá Exchange Student Club Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava jako lokální verzi mezinárodního projektu SocialErasmus, který získal první cenu Civil Society Prize v roce 2011 od Evropského hospodářského a sociálního výboru. Cílem je začleňovat zahraniční studenty do dobročinnosti.