Ostravské letiště odbavilo v neděli 11. dubna raritní letoun Iljušin Il-62 běloruské společnosti Rada Airlines. Ta je kromě severokorejské a ruské letky poslední, která tento již historický typ provozuje.

Snímek z tragické srážky tramvají ve Vřesině, 11. dubna 2008.
Smutné výročí. Od tragické srážky tramvají ve Vřesině uplynulo třináct let

Pětatřicet let staré letadlo registrace EW-450TR se v Ostravě ukázalo po pěti letech, přiletělo z Běloruska v rámci charterového nákladního letu, na které se dopravce specializuje. 

Zdroj: Youtube

Připomeňte si také v naší fotogalerii níže přistání transportního obra v roce 2010 v Ostravě, kterým byl letoun Iljušin IL 76. Přiletěl pro mnohatunový náklad - pro dva ropovodní ventily, které vyrobila společnost MSA z Dolního Benešova 

Iljušin Il-62 je sovětský dopravní proudový letoun, který byl v době svého prvního letu největším proudovým dopravním letadlem na světě.

Stroj vznikl na požadavek zajištění dálkových linek Aeroflotu. Má čtyři motory vzadu, vždy po dvou na každé straně trupu. První prototyp vzlétl v roce 1963 a letoun se ukázal v počtu patnácti kusů také ve flotile tehdejších Československých aerolinií, kterým umožnil otevření dálkových linek do New Yorku a Montrealu.

Dva z letounů ČSA nesly pro náš region symbolická jména „Ostrava“ a „Vítkovice.“ 

Sadu Boženy Němcové v Ostravě-Přívoze.
Místo, kde se po setmění Ostravané nezdržují, čeká změna za více než 13 milionů