Obliba kinematografických zážitků pod širým nebem roste. Uvelebit se třeba na trávě, nechat se ofukovat večerním vánkem a k tomu sledovat filmový hit, to je pro řadu lidí velké lákadlo.

„Je to trend posledních let. Letní kina znovu ožívají. Avšak nejen v amfiteátrech, ale díky technickým možnostem prakticky na kterémkoliv vhodném místě," uvedl Tomáš Zetek z ostravského Minikina.

PEVNÝ ŘÁD

Byť se nejedná o žádnou novinku, letní filmová promítání až dosud neměla v Ostravě pevný řád a lidé mnohdy ani nevěděli, kde se promítá. Festival letního ostravského kina (FLOK) ovšem tuto bariéru ruší. Už loni zastřešil některé filmové projekce v centru, letos se ale podařilo dohodnout se všemi organizátory ve městě.

Kde budou projekce Trojhalí Karolina, Cooltour, Minikino, Zámek Zábřeh, ZŠ Gen. Píky, Autoburza Ostrava-Vítkovice, řeka Ostravice, Aquapark Ostrava-Jih, klub Atlantik, Francouzská ulice, ZŠ I. Sekaniny, Kuří rynek, Provoz Hlubina

SE SETMĚNÍM

„Doposud se promítalo nejednotně. Letos se nám povedlo zapojit více subjektů a zkoordinovali jsme termíny všech projekcí tak, aby se nekryly. Na webu flokostrava.cz lidé naleznou program všech letních projekcí ve městě," řekl jeden ze zakladatelů festivalu, Tomáš Zetek, s tím, že časy projekcí nejsou pevně stanoveny.

„Promítat se bude se setměním, tedy okolo 21. hodiny. Přesné časy nejbližších projekcí lidé naleznou na webu, facebooku, ale také na plakátech a dalších tiskovinách," doplnil.

Vstupné určují jednotliví organizátoři sami. Například v Zámku Zábřeh, kde se bude promítat už šestý rok, bude vstup za dvacet korun. „Bereme to jako takové zpestření pro naše zákazníky. Držíme se žánru českých komedií, které budeme na nádvoří promítat každou prázdninovou neděli," uvedl manažer Zámku Zábřeh Radovan Koudelka s tím, že v případě nepříznivého počasí se promítání ruší.