„Super! Zavzpomínala jsem si na staré časy a dostala se nazpět do té atmosféry,“ nechala se slyšet Eliška Kulová, která měla porubský „letňák“ spojený též s koncertem Jarka Nohavici. A ještě před produkcí se dozvěděla, že oblíbený písničkář se na toto místo záhy vrátí.

„Plátno bylo docela dobře zrenovované, byť šly místy vidět zbytky graffiti,“ hodnotil z pohledu promítače Tomáš Sokol z Kinoservisu Zlín. Ten dorazil se dvěma kolegy a promítačku s DCI technologií postavil do původní kabiny, jež se podle něj nacházela v poněkud „punkovém“ stavu.

V publiku čítajícím filmové nadšence, příznivce alternativní kultury a porubské pamětníky se ukázal i znalec ostravské hudební scény Jaroslav Brandýs alias Čiko: „Svou první vzpomínku na Amfi mám z roku 1974, kdy jsem tu viděl Blue Effect s tehdy ne moc známým Leškem Semelkou.“

Večerem provázel architekt Tomáš Čech a zmiňoval i sovětského vůdce Nikitu S. Chruščova, jenž kdysi dorazil do Poruby a divil se, že zde nestojí kino a kulturní dům (stavělo se pak rychle a ne bez problémů). Když v Amfi v roce 1968 prvně promítali, zdůraznili, že šlo o „barevný“ film.

„Já jsem o rok mladší, než amfík a poprvé jsem tu byl v jedenácti. Po vojně v osmdesátých letech jsem patřil takřka až do doby, než ho zavřeli, k pravidelným návštěvníkům,“ popisoval Petr Špaček s tím, že obnova Amfi byla úžasná. Jen si stýskal, že se tak nestalo i s kulturním domem.

Prvním filmem uvedeným v porubském amfiteátru po dvaadvaceti letech byl snímek amerického kultovního režiséra Woody Allena s názvem Annie Hall. Druhý vybrali v rámci programu letního kina v tomto obvodě sami diváci slavná komedie Na samotě u lesa se promítá 25. července.