Láká přitom především na interaktivní výstavu loutek a dekorací z pohádek. Na pimprlata se navíc návštěvníci nemusí jen dívat, mohou si je i vyzkoušet. Při prohlídce se pak seznámí s pojmy jako manekýn, javajka, maňásek, mapet, marioneta, metamorfóza, krosnová, přilbová, stínová či plošná loutka.

Jaký je mezi těmito názvy rozdíl, teď už ví i sedmiletý Tomáš, který na výstavu zavítal spolu se svým čtyřletým bratrem Honzou a maminkou ve středu odpoledne. „Už jsem tady byl na Vílu Amálku, Perníkovou chaloupku a Broučky," uvedl nadšeně. Z vystavených loutek ho nejvíce zaujal Jeníček, zaníceně a bez otálení se však v tvořivé dílně pustil i do výroby vlastní postavičky.

Léto s pimprlaty však nabízí mnohem více. Jeho neodmyslitelnou součástí jsou nedělní pohádková představení, která se konají v amfiteátru vždy od 17 hodin. V rámci nich se představí slovenské divadlo PIKI s Kraví pohádkou, liberecké Divadlo Kordula přiveze Plechové pohádky a olomoucká Tramtarie ztvární řecké báje v Pohádce o Héraklovi. Poslední neděle pak bude patřit pražskému Divadlu Bořivoj, které dětem odhalí, Jak se hledají princezny. Letošní ročník kromě toho přináší i novinku krátké odpolední pohádky, které mohou diváci od pondělí do čtvrtka navštívit vždy v 11 hodin.

Celá akce pak potrvá od neděle 17. července do čtvrtku 18. srpna.

(vit)