„Pandemie koronaviru potvrdila důležitost a nenahraditelnost všech sestřiček, lékařů a dalších zdravotnických pracovníků. Tito lidé se v posledních měsících stali hrdiny a bylo by téměř nemožné vybrat za vítěze jednotlivce. Proto se prostřednictvím vybraných zdravotníků seznámíme s každodenní činností a fungováním téměř dvou desítek zdravotnických zařízení v Moravskoslezském kraji. Na slavnostním večeru symbolicky poděkujeme všem jejich zaměstnancům,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Jednotka intenzivní péče ve Fakultní nemocnici Brno.
Chřipka letos prakticky vymizela. Přibývá ale mladých s covidem

Slavnostní galavečer Děkujeme zdravotníkům se uskuteční 7. října v Aule Vysoké školy Báňské, akcí bude provázet Ondřej Havelka, doprovodí ho jeho Melody Makers.

„Nejdůležitější součástí slavnostního večera budou medailonky, které nám prostřednictvím konkrétních zdravotníků přiblíží každodenní život ve všech 17 nemocnicích v našem kraji, v jablunkovském sanatoriu a samozřejmě se seznámíme i s rozsáhlou činností Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje. Určitě je na místě si neustále připomínat, co zdravotníci pro nás a naše blízké denně dělají. V nejtěžší koronavirové době pracovali na hraně a mnohdy i za hranou svých sil a rozhodně si to zaslouží úctu a poděkování,“ uzavřel náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer.

Akce Děkujeme zdravotníkům je pořádána pod záštitou ministra zdravotnictví, hejtmana Moravskoslezského kraje a předsedkyně České asociace sester.