Program festivalu odstartoval již ve čtvrtek. Diváci na několika pódích viděli vystoupení jmen, jako Ewa Farna, Horkýže Slíže, Ben Cristovaou, Zrní, No Name, Tata bojs, Aneta Langerová, Michal Prokop a další. 

Kdyby se mezi účastníky letošního hudebního festivalu Štěrkovna Music Open hlasovalo o tom, který z umělců předvedl největší show (samozřejmě, každý má vlastní představy o takovém uměleckém výkonu) zcela určitě by zvítězil Tomáš Klus.

Ve fotogalerii výše najdete snímky ze sobotního programu. Takto vypadala atmosféra pátečního dne:

Nespoutaný, věčně usměvavý živel s kytarou na Landeku, kde se Štěrkovna letos konala, doslova řádil a bavil publikum nejen svým zpěvem a průpovídkami, ale také znovu dokázal, že je mistrem spontánní improvizace. Stačila poznámka, jedno slovo, výkřik z hlediště směrem k pódiu a třinecký rodák se hned chytil a popustil uzdu své nenucené a originální verbální ekvilibristice.

V improvizačním rauši se dokonce vydal pod pódium a do předních řad mezi diváky, se kterými se zdravil a fotil, zatímco z něj stále sršel proud ve vteřině vymyšlených textů. Bylo zkrátka vidět, že si vystoupení po dlouhé nucené pauze užívá, a stejně tak jeho publikum. Šílejícímu davu nakonec vzkázal: Děkujeme! Byli jste lepší než my!“