Nejen kvůli před dvěma letům postavenému soukromému golfovému resortu se Lhotka stává vyhledávaným místem pro sport a odpočinek řadě lidí z širokého okolí. Atraktivita obce by měla ještě vzrůst poté, co celou lokalitu doplní in-line areál.

Bezmála kilometrový okruh olemuje zdejší louku. Povede od parkoviště u golfového hřiště k řece Odře, kterou by kopíroval ke zdejšímu jezu a dále vedl až k současné točně před obecním úřadem v ulici U Splavu. „Dokončili a zaplnili bychom tak celý prostor určený v územním plánu pro sport a volnočasové aktivity,“ říká starosta Lhotky Josef Šrámek.

NEPŘEHLÉDNĚTE V pátečním tištěném vydání Moravskoslezského deníku, v unikátním seriálu Jak jsme žili v Československu, najdete historické fotografie ze Lhotky.

„Areál bude sloužit pro mládež i rodiny s dětmi, zkrátka pro kohokoliv z širokého okolí. Bude určen pro bruslaře i cyklisty, bude to taková víceúčelová komunikace,“ plánuje starosta. Vše už má vedení obvodu projekčně a stavebně připraveno.

ZÁLEŽÍ NA MĚSTĚ

„Mohli bychom začít obratem budovat, nyní jen záleží, zda nám na to přispěje město Ostrava. Pokud projekt odmítnou, museli bychom jej odložit. Nicméně pokud se to nepodaří letos, doufejme, že příští rok už ano,“ propočítává Šrámek, v hlavě ale kalkuluje s optimističtější variantou, kdy by areál bruslaři a cyklisté mohli využívat už letos o prázdninách, nanejvýš na podzim.

Okolo louky vznikne v podstatě zcela nová komunikace, počítá se proto s náklady za bezmála pět milionů korun. Současnou louku, kde se každoročně koná Honění krále, chce ale Lhotka zachovat tak, jak je. Právě kvůli oblíbené tradici. „Přímo uprostřed louky nic neplánujeme, lokalitu chceme nechat volnou pro Honění krále a další pozemky jsou soukromé,“ upřesnil Šrámek.

Možnou překážkou pro udělení dotace by pro město mohla být snad jen skutečnost, že zvažovaná lokalita je v územním plánu zaznačena jako záplavové území. Tam ale ostatně spadá i samotný golfový areál a velké vodě se svého času nevyhnul ani obecní úřad.

K TÉMATU

Historie Krásného pole ve fotografiích Od přelomu března a dubna si lidé mohou zakoupit knihu Zdeňka Bajgara V Krasnym Polu na kopečku III s podtitulem Historie Krásného Pole ve fotografii. V pořadí už třetí publikace, která se věnuje historii obce, byla slavnostně pokřtěna ve středu 28. března a na akci dorazila bezmála stovka místních obyvatel.

Polanský běh se blíží Deset kilometrů i necelé tři. Z těchto délek trati si mohou vybírat zájemci o účast v Polanském běhu 2018. Běžecký závod po Polance nad Odrou se uskuteční v sobotu 21. dubna od 11 hodin. Vybíhá se od Dělnického domu, prezentace účastníků začíná tamtéž dvě hodiny před startem závodu. Pro děti je připravena čtyřsetmetrová trať se startem v 9.30 hodin. Výtěžek z běhu je určen na podporu Neonatologického oddělení Fakultní nemocnice Ostrava a novorozeneckého oddělení JIP2 Městské nemocnice Ostrava. Více informací na webu polanskybeh.cz.