Zhruba dva roky by měla trvat stavba silnice v Ostravě-Hrabové, která spojí tamní průmyslovou zónu a Vratimov. Plány na prodloužení Mostní ulice jsou podle obyvatel Hrabové staré už více než čtyřicet let, až teď se ale dostane k jejich naplnění.

Na začátku příštího roku by měla být stavba zahájena. Deníku to potvrdil náměstek hejtmana pro oblast dopravy Daniel Havlík.

„Jejím cílem je krátké propojení z Vratimova na dálnici D56 mimo intenzivně obydlenou oblast ostravského městského obvodu Hrabová. Silnice bude vedena po náspu s tím, že jeho nejvyšší část přes Šídlovecký potok bude ve výšce sedm metrů. Průměrná výška náspu trasy komunikace je dva metry," uvedl Daniel Havlík.

Dotčení obyvatelé Hrabové ale mají z připravovaného prodloužení Mostní obavy.

„Kdyby nebyla zpoplatněná Místecká ulice do Frýdku-Místku, provoz by byl v Hrabové značně nižší. Nemyslím si, že připravovaná stavba něčemu zásadnímu pomůže. Navíc kapacita mostu přes Ostravici mezi Hrabovou a Vratimovem je velmi nízká, projet tam je složité už dnes, natož když přibydou další auta přijíždějící po nové komunikaci. Slibují nám, že budou vystavěny protihlukové stěny, stejně to ale bude slyšet," řekla Deníku Jana Kubečková, která bydlí v Domovské ulici.

Daniel Havlík potvrdil, že na základě výsledků výpočtů zatížení území hlukem, jsou navrženy protihlukové bariéry.

„Sahat by měly do výšky 3,5 metru. Do projektu byly také zapracovány protihlukové stěny, které byly vyžádány městským obvodem Hrabová. Protihlukové stěny by měly v budoucnu ochránit plánovanou zástavbu v lokalitě mezi Domovskou a potokem Ščučí a snížit hlukovou zátěž v ulici Domovské," doplnil náměstek hejtmana s tím, že díky dostavbě Mostní bude možné zakázat průjezd nákladním automobilům severní i jižní částí městského obvodu Hrabová po stávající Paskovské ulici. Řidiči tak budou nuceni využít novou komunikaci.

Starosta Hrabové Igor Trávníček chce navíc prosadit výstavbu kruhového objezdu ve Frýdecké ulici, která by pomohla se zmíněnými kolonami mezi Hrabovou a Vratimovem.

„Výstavba této okružní křižovatky je jednou z dalších navazujících etap stavby, jejíž studii si nechalo zpracovat město Ostrava. Pokud bude investiční záměr ze strany města přijat, bude se Moravskoslezský kraj na rekonstrukci křižovatky podílet," podotkla mluvčí Správy silnic Moravskoslezského kraje Šárka Vlčková. Náklady stavby jsou odhadovány na 245 milionů korun.