„Otevíráme v osm a už o půl stálo venku sedm lidí, není to běžné,“ navazuje jedna z pracovnic v kontaktním centru, které má největší český výrobce elektřiny v moravskoslezské metropoli jediné. Ráno ve čtvrtek se pořadové lístky tisknou od jedničky, krátce po poledni přesahují stovku.

„Sviňárna! Koncem září jsem od Bohemia Energy dostal přípis, že se bude zdražovat a čekal nový rozpis plateb. Místo toho skončili,“ láteří Jiří z Poruby, jemuž táhne na sedmdesátku. Je však hotový, dodavatele elektřiny má nově zajištěného po dvouapůlhodinovém čekání v ČEZu.

Ostravské zákaznické centrum ČEZ, 14. října 2021.
Jste nuceni měnit dodavatele energií? Jak to jde, co zažíváte, napište nám

„Celý život jsem brala proud od našich elektráren, jen před dvěma roky se nechala zlákat Bohemia Energy. A co z toho? Potíže,“ říká Alena dorazivší z opačného ostravského sídliště, z Výškovic. Je jí sedmašedesát a podobného věku je v zákaznickém centru v tento den drtivá většina.

Čekající zákazníci 29, maximální doba čekání 02:50:34; to svítí na monitorech okolo půl jedné odpoledne. Žádnou frontu na Nádražní třídě 617/32 však vidět není, všichni přítomní zabírají místa vevnitř v pobočce ČEZ. Kde jim trpělivě a dokola vysvětlují, že není důvod bát se či panikařit.

Radnice obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Ilustrační foto.
Výzva k odstoupení starostky v Ostravě strhla bouřlivé reakce na účtu primátora

„Zůstaňte v klidu, odstřižení od dodávek elektřiny nehrozí, sami se se do pěti dnů ozveme, je to naše zákonná povinnost,“ upozorňuje Vladislav Sobol, mluvčí ČEZ. A odhaduje, že její zákaznická centra zaznamenávají po krachu Bohemia Energy třikrát více návštěvníků a taktéž volajících.

„Není nutné, aby nás aktivně kontaktovali. Žádám teď naopak o to, aby jste nám pobočky ani call centra nezahlcovali. Ubezpečujeme, že o všechny bude postaráno,“ vzkazuje Sobol. ČEZ je podle něho připraven na roli „Dodavatele poslední instance“, nedělá to ostatně poprvé a vyzná se.

K TÉMATU

Dodavatel poslední instance, neboli DPI je v Moravskoslezském kraji jediný: ČEZ Prodej. Jeho úkolem (tak jako ostatních DPI v republice) je chránit klienty před výpadkem dodávek elektřiny. Pokud některý z obchodníků – jako právě nyní Bohemia Energy – ukončuje činnost, DPI automaticky přebírá jeho zákazníky v daném regionu, dodává jim komodity za ceny stanovované metodikou Energetického regulačního úřadu, a to nejdéle po dobu šesti měsíců.