STAV PO ROCE

Obyvatelé, kteří roky sepisovali petice a rozesílali je na všechny strany, přesto stále tvrdili, že bez špuntů do uší se neobejdou. „Stěny trochu pomohly, ale pořád je ten hluk velmi nepříjemný. Ta zeď by měla být delší,“ svěřila se loni Simona Skupinová, která bydlí blízko rozřaďovacích výhybek.

Mluvčí společnosti AMO Věra Breiová tehdy na dotaz Deníku uvedla, že místním by měla nejvíce ulevit čtvrtá, nejdelší zeď, kterou měl AMO v plánu vybudovat v průběhu letošního roku. Zhruba před třemi měsíci byla čtvrtá protihluková stěna předána a obyvatelé přilehlých domů skutečně pocítili úlevu. „Jsem šťastná, že se tady ta čtvrtá stěna postavila. Je to pro nás zázrak, že se vůbec něco takové podařilo,“ řekla Simona Skupinová, kterou hluk trápil dlouhá léta.

„Když jsem byla malá, vůbec se nedalo vyjít na zahradu. Člověku bylo z toho neustálého kvílení brzd až zle. Dnes je to lepší, ale nikdy tu nebude klid,“ konstatovala Skupinová. Podle ní by také pomohlo, když bude AMO dodržovat povolené technologie.

„Obvykle se stěny staví proto, aby oddělovaly lidi. Tyto stěny byly postaveny proto, aby lidi sblížily. Chtěli jsme poskytnout občanům Radvanic a Bartovic život v lepším prostředí,“ řekl Augustine Kochuparampil, generální ředitel AMO.