„Zkoušejí, zkoušejí…“ konstatuje strážník k motoristům zamýšlejícím projet od Poruby přes západní konec uzávěry. Do ní smí jako obvykle jen vozy stavařů, hasičů, policistů, zdravotníků či dopravního podniku. Než si na to šoféři zvyknou, bude tady hlídek pár dní potřeba.

Patrizio Stronati ještě v dresu Baníku Ostrava.
Stronati otevřeně o přestupu do Puskáse: Posunul jsem se vpřed, vydělal i Baník

Kvůli budování okružní křižovatky se teď musí z jižního směru (od Rudné ulice) do Svinova nejlépe novou spojkou kolem nádraží, do Poruby pak raději po I/11 přes Plesnou. Situaci dvakrát nenahrává ani oprava mostu v ulici Nad Porubkou. Lidl nicméně řeší pouze tu vlastní uzávěru.

„Ty značky tu nejsou pro nic za nic!“ konstatuje další strážník, jenž mává od rána zastavovacím terčem čili „plácačkou“ na jejím jižním konci, ve Svinově. Průjezdy autobusů tady reguluje semafor, práce na frézování křižovatky jsou v plném proudu (původně měly začít v polovině června).

Město Ostrava, prostřednictvím Městského ateliéru prostorového plánování a architektury (MAPPA) organizuje soutěž o návrh na řešení prostoru Náměstí Edvarda Beneše v Moravské Ostravě a jeho bezprostředního okolí. Stav v červnu 2021.
Ostrava vyhrála soud. Teď chce měnit náměstí mezi centrem a Novou Karolinou

Račte si vybrat objížďku, je jich několik

Rudná ulice je zejména v okolí nadjezdu nad dálnicí D1 lemovaná oranžovými cedulemi vyznačující objížďky. Račte si vybrat: Svinov, Šenov, Stará Bělá, Přívoz, Poruba, Hlučín… Různé objízdné trasy, mimochodem, vedou všemi čtyřmi rampami zdejší mimoúrovňové okružní křižovatky.

Od příjezdu z Rudné ulice čekají u „čerstvého“ omezení v ulici Nad Porubkou strážníci hned dva. „Možná se tu pokusí projet někdo po půlnoci?“ míní. S tím, že oni by se toho vyvarovali; vždyť případná oprava auta po skoku do třiceticentimetrové vyfrézované díry vyjde dráž, než pokuta.

Ty se ještě u budoucího Lidlu sice nerozdávají (uzávěra platí od 1. července), ale o ani ne tři kilometry západněji u mostu nad vodním tokem Porubka na porušování zákazu vjezdu motoristé doplácí ve velkém. A očekávat se dají kontroly ve vilové části Svinova, kde je „průjezd zakázán“.

Muž odešel od soudu s pětiletým trestem.
Ostravský strhávač kabelek jde do basy. Stařence zlomil ruku, jiné psychiku

TRABLE V MHD

Nemocnice, koupaliště? Přesedat!

Trable nastávají kvůli rekonstrukci mostu nad Porubkou v ulici 17. listopadu i v městské hromadné dopravě: Celé prázdniny nejezdí od vozovny v Porubě k nemocnici, univerzitě, točně ve Vřesinské ulici a letnímu koupališti tramvaje! A samozřejmě ani zpět. Výluka se týká linek 5, 7, 8, 17, zasahuje až do Budišovic – Zátiší, běžné spoje tu nahrazují autobusy. Na náhradní dopravu se přestupuje u porubské vozovny.