Zhruba před rokem odkoupilo město objekt loděnice, který se nachází v blízkosti soutoku Ostravice s Lučinou, od vodáckého spolku Campanula. Do konce letošního roku měla být jeho dostavba hotova. To se ale nepodaří.

„Po neúspěšném prvním kole výběrového řízení na výběr zhotovitele stavby byla ihned vyhlášena nová veřejná zakázka. Rada města na konci letošního srpna rozhodla o uzavření smlouvy o dílo na realizaci stavby s názvem Sportovní a rekreační zařízení na soutoku Ostravice a Lučiny se společností Intoza," informovala mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

Doplnila, že původní termín dostavby, tedy rok 2014, se nestihne.

„V současné době je veřejná zakázka na kontrole u poskytovatele dotace, tedy na Úřadu regionální rady regionu soudržnosti Moravskoslezsko. Lhůta na podání připomínek ze strany poskytovatele dotace končí 1. října, následně bude s vítězným uchazečem uzavřena smlouva o dílo na dostavbu loděnice," uvedla mluvčí Vojkovská. Předání staveniště je podle ní předběžně naplánováno na 7. říjen letošního roku. Podle smlouvy má stavební firma na dostavbu loděnice 29 týdnů od předání staveniště. Hotovo by tak mělo být až 28. dubna 2015.

Práce na dvoupodlažní budově loděnice s plochou kolem 430 čtverečních metrů se zastavily před více než rokem, kdy vodácký spolek Campanula přestal platit stavební firmě Ridera, protože se dostal do finančních potíží. Náklady na celý projekt se podle původních předpokladů přehouply přes 32 milionů korun.

Vodáci tak zažádali o dotace z regionálního operačního programu, nicméně zřejmě nepočítali s tím, že jim nakonec bude poskytnuta podstatně nižší částka. A právě tato skutečnost je dostala do finančních těžkostí. Město Ostrava proto rozestavěnou loděnici od vodáckého spolku Campanula loni na podzim odkoupilo. První výběrové řízení na dostavbu loděnice však zrušilo. „Museli jsme soutěž zrušit, protože byla chyba v zadávací dokumentaci," vysvětlil tehdy primátor Petr Kajnar.