Podle zatím dostupných informací obviněný muž okolo 20.30 hodin na trolejbusové a autobusové zastávce Konzervatoř, ve směru Husův sad, v ulici Českobratrské v Moravské Ostravě fyzicky napadl jiného muže a požadoval po něm vydání finanční hotovosti.

Fanoušci při utkání Německo - Lotyšsko na mistrovství světa v hokeji v Ostravě.
Hokejová ostuda v Ostravě. Reprezentanty Lotyšska okradli na hotelu

„Na základě operativního šetření bylo zjištěno, že místem v inkriminovanou dobu procházely dvě osoby. Žena byla oblečena do světlého kabátu a černých volnějších kalhot. Na zádech měla černý batoh. Tato žena byla v doprovodu druhé osoby (asi také ženy), která měla na sobě bundu či mikinu s dlouhým rukávem a tmavé kalhoty či dlouhou sukni," sdělila mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková.

Obě uvedené osoby měly přijít od ulice Nádražní a to ze směru od ulice Stodolní, přičemž jedna z nich si násilné jednání natáčela na mobilní telefon.

Fanoušci při utkání Německo - Lotyšsko na mistrovství světa v hokeji v Ostravě.
Hokejová ostuda v Ostravě. Reprezentanty Lotyšska okradli na hotelu

„V souvislosti s prověřováním tohoto zločinu žádáme veřejnost o pomoc a spolupráci při ustanovení totožnosti osob, které by mohly přispět k objasnění výše uvedeného skutku. Rovněž obě osoby vyzýváme, aby se přihlásily na linku 158, případně kriminalistům na telefonní čísla 777 229 651 nebo 602 323 986. Také bychom uvítali poskytnutí natočeného videa, které by nám mohlo pomoci jako důkazní materiál," dodala Eva Michalíková.