Uvedl to náměstek ostravského primátora pro finance Lukáš Ženatý (ODS). Očekává, že po vypsání developerské soutěže se počet zájemců o lukrativní pozemek ještě zvýší.

„Soutěž by měla být vypsána co nejdříve tak, abychom stihli v září předložit zastupitelstvu návrh kupní smlouvy na prodej pozemků,“ upřesnil Ženatý.

Na včerejším jednání zastupitelé potvrdili, že v případě náměstí E. Beneše budou postupovat tak, že pozemky tu nejdříve prodají a pak budou nového majitele kontrolovat, zda na nich staví to, na čem se dohodli. „Při výběru developera bude rozhodovat kvalita projektu a cena,“ upřesnil ostravský primátor Petr Kajnar (ČSSD).

Jeho náměstek Lukáš Ženatý předpokládá, že prodejem by město mohlo získat pěkné peníze. Jakou sumu by si představoval za metr čtvereční, však neuvedl. „Nejlépe jsme zatím prodali pozemky v proluce ulic Velké a Pivovarské. Metr čtvereční za sedm tisíc korun. Na náměstí E. Beneše bychom mohli chtít i více,“ míní Ženatý.

Plocha na náměstí Dr. E. Beneše je podle změněného územního plánu vhodná pro stavbu nemovitosti pro administrativu, obchody či služby nebo i byty.