Majáles Ostrava začal tradičním studentským průvodem z Husova sadu a vedl přes Masarykovo náměstí, kolem obchodního střediska Nová Karolina k univerzitnímu kampusu. Areál Slezskoostravského hradu byl pro zájemce otevřený od 14:45.

„V areálu je připravených více než třicet stánků, studentské a univerzitní zóny a pro nadšené zájemce vodní fotbal,“ řekla organizátorka Klára Holubcová. Majáles Ostrava připravili studenti z Ostravské univerzity a Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava.

Pátraní po dětech, které se ztratily u Ostrava arény, mělo šťastný konec.
Děti se ztratily u Ostrava arény. Policisté spustili bleskovou pátrací akci

Na akci byly postaveny tři hudební scény, na kterých zahráli známí interpreti. „S kamarády jsme dorazili na Robina Zoota,“ uvedla návštěvnice. Dále na Majáles Ostrava vystoupili umělci Adam Mišík, Sergei Barracuda, Pavel Calta, Forgen, Pam Rabbit nebo Xindl X.

Podívejte se na video Majáles Ostrava 2024

Zdroj: Deník/Tereza Figalová

V areálu bylo mnoho stánků s občerstvením. Belgické hranolky stály 120 korun. Kuřecí nebo hovězí steak od 120 korun do 160 korun. Jedna klobása návštěvníka vyšla na 120 korun a nudle s kuřecím masem 180 korun. Káva stála od 60 korun do 90 korun záleželo na druhu kávy a velikosti kelímku. 1 deci vína začínala na 40 korunách.

Ceny za klasické alkoholické panáky rumu, vodky, zelené nebo whiskey odstartovaly od 60 korun. Zájemci si mohli odpočinout i s vodní dýmkou, která vyšla na 250 korun. Obrovská výhoda akce byla, že zákazníci mohli ve většině stánků zaplatit platební kartou, případně QR kódem.

Situace po střelbě ve FNO, prosinec 2019. Ilustrační foto.
Nedáte mi sanitku? Tak to tu vystřílím! Muž v Ostravě vyděsil zdravotníky

Organizátoři si připravili i mnoho zábavných aktivit. Nafukovací hřiště na vodní fotbal, univerzitní zóny s kvízy, malování na obličej zadarmo.

„V zóně Ostravské univerzity se lidé mohou podívat na práci univerzitní knihovny, malování na obličej a hry pro děti a dospělé za různé odměny,“ řekla zástupkyně za Ostravskou univerzitu Veronika Chobotová. Ve stánku univerzitní knihovny si zájemci mohou vyplnit krátký test o ostravských reáliích a při zodpovězení správných odpovědí vyhrát univerzitní tašku. Stánek si připravili i medici z Ostravské univerzity. „Ve stánku jsme si připravili měření krevního tlaku a saturaci kyslíku,“ řekl ze stánku Marek Srostlý.

Nálada je i v Trenčíně po atentátu na premiéra Roberta Fica pochmurná.
Atentát na premiéra Fica otřásl i Trenčínem. Nemělo se to stát, myslí si lidé

Překážkou bylo deštivé počasí, převážně v odpoledních hodinách. Na sociálních sítích organizátoři informovali o zákazu vstupu s deštníky a návštěvníkům doporučili, aby si vzali pláštěnku a teplé oblečení. Večer přestalo pršet a lidé si mohli užít zbytek akce v suchu.

Lístek v předprodeji stál 350 korun a v den akce 450 korun.