Pokud tak neučiní, je připraven obrátit se na policii a žádat ji o pomoc s jejich odchodem.

„Nemůžu jinak, stavební úřad po mě chce dokumentaci na dům, ve kterém lidé žili sto let. Navíc po třech letech peripetií se vodohospodářský úřad rozhodl, že kanalizační přípojky jsou součástí domu, patří tedy mně, a tím pádem nesu zodpovědnost za nebezpečí, které obyvatelům hrozí, a to si nevezmu na triko," řekl Deníku Roztočil.

Dodal, že výzvu o vystěhování nedal nájemníkům osobně, ale přes organizaci Vzájemné soužití, která se do kauzy Přednádraží aktivně zapojuje.

„Je mi lidí, kteří v Přednádraží bydlí hrozně líto a nenašel jsem odvahu se s nimi setkat tváří v tvář," míní majitel obytného domu číslo 8.

Tisková mluvčí Moravské Ostravy a Přívozu Jana Pondělíčková tvrdí, že stavba v ostravském ghettu nemá potřebnou dokumentaci pro to, aby sloužila jako obytný objekt.

„Majitel také neprovedl potřebné úpravy, které mu obvod zadal. Nadále tak platí, že dům číslo 8 je podle rozhodnutí stavebního úřadu neobyvatelní a pro lidi, kteří zde přebývají, platí nařízení o vystěhování," uzavřela Pondělíčková.

V domě číslo osm, o jehož záchranu se nyní usilovalo, je čtrnáct bytů. Podle majitele žili lidé v jedenácti z nich.