Na trhy se sama jen tak šla podívat. Tatínek žil ve středních Čechách v Rakovníku a do Liberce si udělal jednodenní výlet. U našich to byla láska na první pohled.

Táta začal mámu navštěvovat a zhruba po dvouletém chození se k ní nastěhoval a 9. srpna 1975 spolu měli na zámku Kynžvart krásnou svatbu.

V manželství se narodily tři děti, já jediná holka a dva mladší kluci. Sama mám nyní tři malé děti, takže naši už mají vnoučka a dvě vnučky. Bohužel bydlíme s dětmi na druhém konci republiky, tak frekvence návštěv není taková, jakou by si děti přály.

Rodiče kupodivu nikdy neprožili žádnou krizi, rádi spolu řešili a stále řeší veškeré rodinné záležitosti a výhoda jejich svazku je v tom, že se mají stále rádi a umí to dát najevo. Manželství trvá již 36 let a myslím, že je pro ostatní příkladem.

Rodiče do soutěže přihlásila dcera manželů Pohnánových Julie Vilkošová z Ostravy-Poruby.

Manželství… to je věda!

Manželství to bohužel není procházka růžovým sadem. I když na začátku každého svazku stojí většinou láska, stává se ale, že se to časem „nějak pokazí“. Ne každý totiž dokáže být k tomu druhému uctivý a vlídný i ve chvílích, kdy to vypadá spíše na italskou domácnost. Ne každý dovolí partnerovi vyslovit svůj názor, vlastní pohled na věc. Snad právě proto se u nás tak často lidé rozvádějí.

A jak jste na tom vy? Žijete v jednom manželském svazku dvacet a více let? Proč jste se při první větší krizi nerozvedli? Co myslíte, že udržuje váš vztah tak pevný? Jak jste se seznámili? Řídíte se nějakým mottem, heslem? Proč jste stále spolu? Pokud dokážete odpovědět na jednu, dvě nebo všechny uvedené otázky a chcete se zúčastnit naší nové soutěže Manželství 20+ (nebo přihlásit například své rodiče), pak neváhejte a napište na poštovní adresu (Mlýnská 10, 702 00 Ostrava) nebo na e-mailovou adresu:

manzelstvi.moravskoslezsky@denik.cz

Podmínkou je kromě vašeho názoru na vaše dlouhotrvající manželství rovněž zaslání dvou fotografií manželského páru svatební a ze současnosti (papírové fotografie budeme vracet poštou).

Nezapomeňte uvést své jméno, bydliště, datum vaší svatby, místo svatby, počet dětí, vnoučat, pravnoučat. Vaše fotografie a příběhy budeme zveřejňovat každé úterý na straně Řádky důvěry.

Soutěž bude probíhat celý měsíc březen také na našich webových stránkách, ve 13. týdnu budou moci čtenáři pro jednotlivé manželské páry na webových stránkách také hlasovat.

Svůj hlas můžete poslat poštou nebo e-mailem (viz výše).

Na tři šťastné výherce čekají pobytové ceny spojené s mnoha zajímavými zážitky.