I před čtyřmi lety v tomto obvodu vyhráli Nezávislí v čele s Janáčkovou. Volební vítězství však Nezávislým nezajistilo místa v radě obvodu. Vyhráli totiž „málo“, proto nakonec skončili s komunisty v opozici. Starostou se stal Radomír Michniak z ODS. V radě pak byli členové ČSSD a KDU-ČSL. Zhruba po sedmi měsících se Janáčkové se podařil „převrat“ a dostala zpátky křeslo starostky. Do rady vstoupila i KSČM. Vztahy mezi koalicí a opozicí byly po celé období vyostřené. Obvod byl také půldruhého roku pod kuratelou města - ve veškerých záležitostech obvodní samosprávy rozhodovala rada či zastupitelstvo Ostravy.

Janáčková předpokládá, že v následujícím volebním období bude koalice s komunisty v Mariánských Horách a Hulvákách pokračovat, a že podporu získá i u svého dlouholetého spolupracovníka v radě i v zastupitelstvu - Jiřího Jezerského kandidujícího za TOP 09.

„Bude to sice těsně osm ku sedmi, ale dosavadní spolupráce s KSČM se osvědčila. Místostarosta byl a je pracovitý člověk, nebere práci v komunálu jako politiku. Jsem ráda, že konečně skončí ty neskutečné ataky ze strany opozice, které tu v poslední době byly. Jak je vidět, odhalili je i voliči, a dali najevo, co si o nich myslí,“ řekla Janáčková. „Ceká nás spousta práce, za volební vítězství děkuji, beru ho jako závazek,“ dodala.

>> Jak dopadly volby v Mariánských Horách a Hulvákách

Strana– hlasy (%)– počet křesel

Nezávislí– 30,25– 5
ČSSD– 21,13– 3
ODS– 15,88– 3
KSČM– 11,78– 2
KDU-ČSLa NK– 5,61– 1
TOP 09– 6,93– 1

Účast: 40,46 %
Všechny články ke komunálním volbám v Ostravě ČTĚTE ZDE!