Od 16 do 20 hodin si budou moci účastníci maratonu vyzkoušet podle svých možností například kruhový trénink, rekondiční skupinové cvičení i harmonizační cvičení pět Tibeťanů. Organizátory letošního už 7. ročníku maratonu Mars jsou Nadační fond Impuls, Roska Frýdek-Místek a Roska Ostrava.

Ti, kdo by chtěli svým příspěvkem pacientům s roztroušenou sklerózou pomoci, mohou poslat dárcovskou SMS ve tvaru: DMS IMPULS 30 na číslo 87 777. Cena DMS je 30 korun, NF Impuls obdrží 29 korun. Lidé mohou prostřednictvím DMS poslat i 60, případně 90 korun. Lidé mohou poslat svůj příspěvek i na číslo účtu: 210 705 67 67/2700.

Nadační fond Impuls pomáhá pacientům s roztroušenou sklerózou už 16 let.

K tématu:Roztroušená skleróza (RS) je chronické zánětlivé onemocnění centrálního nervového systému, jehož příčina není doposud známa. Toto onemocnění propuká většinou v mladším věku, častěji postihuje ženy. Pro RS je typické střídání období záchvatů (atak) a období zdánlivého klidu. Tento proces je nepředvídatelný, a proto i léčba či prevence je těžká. Na celém světě RS trpí 2,5 miliónů nemocných, v Česku se odhaduje počet pacientů na 17 tisíc. Nemoc se vyskytuje hlavně ve středních a chladnějších zeměpisných šířkách. Rizikovými faktory nemoci jsou kromě genetické dispozice EB virus, kouření a nedostatek vitaminu D.

Ilustrační foto
Umělci v Ostravě také občas rádi „poruší životosprávu“