Třetí ročník Martinovských slavností doprovázelo slunečné počasí a vysoké teploty. Dorazily více než dvě tisícovky lidí, ať už místních, občanů Poruby nebo obyvatel vzdálenějších obvodů a obcí. Na akci přijeli i hvězdní hosté, například špičkový motokrosový jezdec Libor Podmol, místní hudební legendy Rock’n’ Roll Band Marcela Woodmana, slovenští několikanásobní slavíci Desmod, zpěvačka Debbi a další.

„Jsem nesmírně ráda, že se nám podařilo oslovit takové množství lidí, kteří si přišli užít sobotu v dobré společnosti. Na oslavách 600 let našeho obvodu jsme pracovali celý rok a do příprav se zapojili úplně všichni - samotní obyvatelé i veškeré naše spolky, čehož si velmi cením,“ uvedla starostka Ostravy-Martinova Jolana Kavalková.

Na akci dorazil i svatý Martin se svou družinou, který pokřtil dva nové martinovské almanachy. První z nich obsahuje všechna vydání radničního čtvrtletníku Martin a druhý mapuje historii komunálních voleb na území obvodu.

Opravdovým překvapením pro všechny bylo představení martinovského songu, jehož text vznikl mezi místními, se zpěvem a melodií pak pomohla umělá inteligence.

Oslavná píseň Martinov, My Love

| Video: Youtube

„Věřím, že jako radnice jsme udělali něco netradičního, možná průkopnického. Lidé si píseň opravdu zamilovali. Chtěli jej pouštět znovu a někteří si písničku nastavili jako vyzvánění v telefonu, možná i proto, že se v ní sami našli“, dodala Kavalková. Píseň Martinov My Love se záběry ze sobotních oslav už slaví tisíce přehrání na sociálních sítích.