V hale i fanzóně provádějí „psí kusy" a baví dospělé i děti. „Volba maskotů v podobě dvou notoricky známých večerníčkových postaviček byla skvělý marketingový tah. Všichni si budou pamatovat, že šlo o mistrovství s králíky.

„Přiznám se, že foto s Bobem a Bobkem mám i já s manželem a malou dcerkou. Vytvářejí úžasnou atmosféru a člověk neodolá a jde za nimi i v průběhu zápasu," řekla Deníku 37letá Veronika Plachá z Ostravy, která se s rodinou vypravila do ČEZ Arény na zápas Rusko Slovinsko.

Selfíčko s králiky

Králíci ovládají atmosféru šampionátu a strhávají na sebe veškerou pozornost fanoušků, kteří díky nim přestávají sledovat i to hlavní hokejový zápas. Bob a Bobek lezou po plexisklech střídačky, balancují na zábradlích tribun, poplácávají fanynky, cuchají jim vlasy, drze otravují komentátory a novináře nebo si sedají na prázdná místa na tribunách a objímají se s diváky.

Skoro to vypadá, že kdo si s nimi nepořídí fotku či dnes tolik populární selfie, jako by na šampionátu nebyl.

„Boba i Bobka jsem dokonce vyhlížel. Syn se po nich ptal co pět minut, a když se objevili na druhé straně haly, chtěl se za nimi rozběhnout. Musel jsem ho přesvědčit, ať se dívá na hokej a počká, až se králíci trochu přiblíží," popsal Ján Mokroš z Banské Bystrice.

Selfie výzva DeníkuMáte také svůj snímek s Bobem či Bobkem? Pošlete nám ho na e-mail web.msdenik@denik.cz. My z nich koncem týdne na našem webu vytvoříme čtenářskou fotogalerii.
Ty nejpovedenější zveřejníme také v tištěném vydání Deníku.

Králíci mají nyní perné pracovní nasazení, protože se starají o zábavu v hale při zápasech a mezi nimi zajišťují „show" ve fanzóně. S fanoušky ale maskoti nemluví a zůstávají v anonymitě.

Anonymní animátoři

„Organizační výbor nechce prozradit identitu animátorů. Chceme, aby zůstali v paměti lidí jako Bob a Bobek. Nicméně mohu říci, že se jedná o čtyři kanadské animátory. Výbor IIHF zajišťoval maskoty a sáhl po kanadských bavičích," vysvětlila členka organizačního výboru Zuzana Skupníková.

Přestože králičí bratři nejsou Češi, byli s večerníčkem důkladně obeznámeni. „Animátoři museli povinně zhlédnout mnoho dílů tohoto kresleného seriálu, aby pochopili humor i podstatu králíků z klobouku," uzavřela Zuzana Skupníková.
Klára Kohutová