Deník exkluzivně zjistil, že Ctirad V. žil v desátém poschodí s pěkným výhledem na sevezozápad… a tedy Porubu s její fakultní nemocnicí. Kam přišel dnes ráno s nelegálně drženou pistolí a začal pálit na chodbě a v čekárně traumatologie na třetím patře polikliniky.

Z domu jel budoucí masový vrah v Renaultu Laguna Combi a jeho firemní dodávka Ford Transit zůstala na parkovišti. Tady ji zajistili policisté. „Takže je to pravda?!“ kroutil hlavou vousáč z domu, jenž už předtím zahlédl tvář souseda z desítky ve zprávách coby pachatele.

Byt Ctirada V. - střelce z Fakultní nemocnice Ostrava.Zdroj: Lukáš Kaboň

„Normální chlap. Žádný notor, i když do Havránka naproti si občas zašel. Hrával hokej, tenis, squash, jezdil na bruslích a potkali jsme se občas i v Děhylově na kolech,“ uvedl obyvatel paneláku. V tom pobýval Vitásek dlouhé roky s partnerkou Ivou a údajně také jejím dospělým synem.

Situace po střelbě 10. prosince 2019 ve fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě.
Šílený střelec během několika sekund popravil šest lidí, další zranil

„Kluk studuje báňskou a dopoledne tam byl zamčený. Báli jsme se o něho – a teď víme, že to bylo kvůli sousedovi,“ konstatovala paní vybírající schránku. Ta stejně jako další na chodbách vrtěla hlavou nad tím, jak mohlo muži z „desítky“ přeskočit v hlavě a dopustil se takového masakru.

„Dobrý den, na shledanou, úplně normální člověk. Tedy, když jsme ho zde potkávali,“ upřesnili obyvatelé. Vitáska znali jako sportovně založeného člověka, dodávali, že bezproblémového. Jejich mínění ale vzalo za své včera dopoledne, kdy ho po střelbě hledala doma zásahová jednotka!

Ctirad V. zastřelil v ostravské nemocnici šest lidí
ON-LINE: Střelec z nemocnice je mrtvý. Zabil i dva příslušníky Vězeňské služby