České aerolinie patří mezi nejstarší letecké společnosti v Evropě. Své služby poskytují cestujícím od roku 1923. V loňském roce uskutečnily přes třicet tisíc letů a na svých linkách přepravily přes dva miliony cestujících. Mezi nejkratší lety patří linka Ostrava-Praha. Právě na ní ale zaznamenali cestující z řad čtenářů Deníku v posledních měsících zpožděné či zrušené lety. Potíž nastala ve chvíli, kdy se sháněli po zástupci Českých aerolinií. Marně.

„O nepravidelnosti konkrétního spoje jsou cestující v Ostravě informování na tabulích a také prostřednictvím letištního rozhlasu. Svého zástupce ČSA v Ostravě nemá, ale cestující se mohou obrátit na pracovníka handlingové společnosti, která daný let a cestující na něm odbavuje,“ vysvětluje tiskový mluvčí Daniel Šabík.

„V případě nepravidelnosti letu doporučuji cestujícím, aby se pro podrobnější informace obrátili právě na pracovníka handlingové společnosti - buď na odbavovacích přepážkách, nebo v odletovém východě. Cestující si také mohou zavolat na naše kontaktní centrum (+420 239 007 007) fungující v režimu sedm dní v týdnu, dvacet čtyři hodin denně,“ uvedl tiskový mluvčí.

ČSA se snaží dopravit cestující do cíle cesty v nejkratší možné době buď nejbližším možným spojem na stejné lince nebo alternativním způsobem. Z Ostravy do Prahy to může být spojení vlakové.

„Pokud není doprava do cíle cesty v ten samý den možná, ČSA poskytují svým klientům ubytování v místě odletu v zařízeních hotelového typu dle volné kapacity. Přednost v umístění v hotelech vyšší kategorie mají cestující z třídy Business nebo s letenkami zakoupenými ve vyšších cenových balíčcích,“ dodal tiskový mluvčí Daniel Šabík.

Jaké novinky nabízejí České aerolinie v letošní letní sezoně pro zákazníky z Ostravska?

„Přidali jsme více frekvencí na našich pravidelných linkách do Amsterdamu, Kodaně, ale také do Stockholmu či například Göteborgu. Zahájili jsme provoz na nových linkách - na Island, do Lisabonu, Aarhusu nebo Verony. Opět jsme otevřeli sezónní linky kupříkladu do italské Pisy, do Bilbaa, Porta nebo na Maltu, na které jsme přidali více frekvencí,“ vypočítává na závěr tiskový mluvčí.

Let ČSA Ostrava-Praha a zpět
- na této trase nabízí 12 frekvencí týdně
- v případě potřeby jsou ČSA připraveny na lince mezi Ostravou a Prahou vypravit doplňkové lety nad rámec letového řádu, jako tomu bylo nedávno z důvodu mezinárodního kongresu
- linka je určena zejména pro transferové cestující, kteří pokračují z Prahy dalšími spoji nebo naopak pro cestující, kteří přijíždějí z Evropy a míří do Ostravy
- letový řád linky navazuje na ranní a večerní odletovou i příletovou vlnu ČSA
- v ranní a večerní vlně jsou zastoupeny všechny významné destinace v západní Evropě
- obchodní cestující z Ostravy mohou využít celý den a stihnout vyřídit své pracovní povinnosti a večer se vrátit zpět domů
- cena zhruba hodinového letu na této trase se pohybuje od 1500 korun v Economy třídě po 7000 ve Business třídě