Fastfood McDonald´s vyrostl na Novojičínsku u silnice číslo 647, v ulici Čs. armády, mezi Bravanticemi a Klimkovicemi nedaleko exitu z dálnice D1.

Starosta Bravantic Rudolf Němec pro Deník uvedl, že pozemky, na nichž bude stát, jsou soukromé. Na webových stránkách obce se už objevila nabídka práce v nové provozovně.

Stavba KFC na ulici Václava Jiřikovského poblíž obchodu Möbelix, 24. května 2023, Ostrava.
VIDEO: Další fastfood v Ostravě? První na Dubině, jeho stavba budí rozpaky

V reakcích na některých webových stránkách pisatelé vyjadřují spíše spokojenost, že fastfood tohoto typu bude také na Novojičínsku. „Skvělé, od Olomouce do Ostravy při cestě žádný fastfood není,“ uvádí jeden z pisatelů.

Ozývají se i kritici

Objevují se i kritici. „Špatná lokalita. Daleko od větších měst, daleko od komunikací národního významu (tj. silnice 1. třídy). Pro sídla v okolí je navíc výhodnější mířit do Ostravy. Ideálním místem jsou Hladké Životice,“ píše jeden z přispěvatelů, jemuž ale oponuje jiný: „Vždyť se to nachází přímo u sjezdu z dálnice…“

Nově opravený úsek, Ostrava-Nová Bělá, září 2023.
VIDEO: ŘSD finišuje s I/58 v Ostravě-Nové Bělé, silnice je průjezdná obousměrně

Deník již dříve informoval o tom, že se chystá také výstavba McDonald´s u okružní křižovatky na výjezdu z Příbora. Tam by měl fastfood stát na místě, kde bude také Lidl a objekt společnosti Svarmetal Skotnice. V letošním roce to ale zřejmě nebude.

McDonald´s v Bravanticích by podle informací Deníku mohl otevřít již ve druhé polovině října.