Petra Pastorová nejen vyhrála běh na 50 kilometrů v ženách i kategorii, ale ještě trhla i nový traťový rekord 3 hodiny, 30 minut, 37 sekund (a zajistila si účast na světovém mistrovství v padesátce v Kataru).

Sto kilometrů zaběhl za 7 hodin 25 minut 54 sekund za ostravský klub Ondřej Velička a bylo z toho třetí místo (plus druhé v kategorii). Petr Škrabánek vyhrál stovku v čase 8:41:22 ve své kategorii a Tereza Gecová doběhla tuto trať za 9:18:31 mezi ženami celkově třetí (v kategorii druhá).

„Česká výprava na Run Winschoten byla velice úspěšná. Celkem devětkrát se běžci z naší republiky postavili na stupně vítězů a jen dva z nich nepatřili k členům našeho klubu," řekl prezident klubu Otto Seitl.

Zmínil i ostravskou štafetu ve složení Petr Jorníček, Jaroslav Kuncek, Tomáš Mrajca, Alfons Výtisk, Ladislav Dvorský a Eva Filipiová, která absolvovala 100 kilometrů v čase 7:20:41 a skončila osmá.

Na ultra závodu ve Winschotenu zaběhlo stovku 93 a padesátku 170 vytrvalců (včetně Libora Svozila z MK Seitl v čase 5.24.39). Štafet se na start postavilo celkem 260.

Klub pořádá běžecký svátek V režii MK Seitl Ostrava se koná v neděli 25. září v centru Ostravy běžecký svátek s názvem Craft Run Fest. Není určen pouze pro vytrvalce, mezi nimiž by se měla objevit česká maratonská špička, ale i pro ty, kteří chtějí poznat město z jiné perspektivy. Poběží se maraton, půlmaraton, desítka, maratonská štafeta, připraveny jsou závody pro děti všech věkových kategorií i pro maminky s kočárky. Speciální kategorie jsou pro koloběžkáře a chodce Nordic Walking. Maratonci a půlmaratonci mají šanci vyhrát účast na New York City Marathon 2017! Registovat se můžete na webu www.runfest.cz