Šestý ročník mezinárodního diskusního fóra Meltingpot, které proběhne od 19. do 22. července 2023 po boku festivalu Colours of Ostrava v industriálním areálu Dolních Vítkovic v Ostravě, nabídne na nejméně deseti scénách přes 200 inspirativních řečníků z celého světa z vědy, politiky, kultury, businessu i společenského života.

„K hlavním hvězdám budou patřit přední britský odborník na spánek a autor bestselleru Proč spíme Matthew Walker, irský specialista na dechové techniky a autor knihy Oxygen Advantage Patrick McKeown, britský filmový režisér, kouč kreativity a zakládající člen kapely Faithless Jamie Catto, provokativní americko-izraelský spisovatel Tuvia Tenenbom, česko-švýcarský profesor neurologie a bývalý vedoucí lékař FIFA Jiří Dvořák nebo česká architektka Eva Le Peutrec," láká promotér festivalu Jiří Sedlák s tím, že hlavním tématem fóra se letos stane longevity - tedy dlouhověkost, zdraví a biohacking.

Ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová při focení pro Deník, květen 2023, Praha.
Exkluzivně se Zlatou Holušovou: Budou to nejlepší Colours of Ostrava ze všech

Dlouhověkost, zdraví a výkonnost je aktuálně jedním z nejdiskutovanějších témat ve vědě i společnosti. Díky lékařskému a technologickému pokroku mnozí tvrdí, že nyní stojíme na prahu objevů, které navždy promění podstatu lidského života. Jak moc jde o přehnaná očekávání a kolik toho již nyní o dlouhověkosti víme? Jaké jsou aktuální vědecké trendy a objevy a jaké malé kroky můžeme udělat každý sám již nyní bez velkých výdajů?” ptá se kurátorka fóra Meltingpot Zlata Holušová s tím, že odpovědi naleznou zájemci na Meltingpotu.

Colours of Ostrava a Meltingpot v Dolní oblasti Vítkovice také nově nabídnou tzv. Biohacking Expo. „Návštěvníci se budou moci seznámit s aktuálními trendy na poli péče o svou zdravotní i duševní pohodu, objevit tajemství biohackingu na vlastní kůži nebo otestovat stroje, které pro výcvik astronautů používá dokonce i NASA,” dodává Zlata Holušová.

Ostravský festival Colours of Ostrava v Dolní oblasti Vítkovice.
Colours of Ostrava 2023 slibuje NEJ ročník. Hlavním mediálním partnerem je Deník

Nová scéna Cacao stage propojí hudební část Colours of Ostrava a konferenční program Meltingpotu. „Jde o koncept reagující na současné trendy na poli hudby i životního stylu. Návštěvníky nová scéna obrazně zavede na pobřeží azurových moří Jižní Ameriky,” láká Zlata Holušová.

Zažijí zde taneční a pohybové workshopy, intimní hudební vystoupení písničkářů a taneční párty předních DJs a hudebníků z žánru organic electronic a ecstatic dance. Zahrají například Mose, Rodrigo Gallardo, Mirabai Ceiba, Ape Chimba, Nessi Gomes, Joshua Swahé, Daniel Rojas nebo Mr. Kriss. Součástí programu bude také kakaový rituál. Kompletní přehled řečníků a vstupenky naleznou zájemci na colours.cz.